Виклики «швидкої» поділили на категорії

швидка
Поділитися новиною

швидкаЗаступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як, під час брифінгу повідомила, що МОЗ України працює над оптимізацією екстреної медичної допомоги. Наразі відпрацьовано оптимальні алгоритми надання ЕМД.

«На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують вчасно надання допомоги бригадою. Із загальної кількості викликів, а це 6,8 млн, 4,7 млн є невчасними», – сказала Садов’як.

Усі виклики ЕМД поділено на категорії:

Категорія 1. У випадках, що відносяться до категорії «критичних» (ознаки клінічної смерті, обструкція дихальних шляхів, політравма) прибуття ЕМД становить до 10 хв.

Категорія 2. У категорії «екстрених» викликів (потенційно серйозні стани) передбачається, що прибуття бригади ЕМД відбудеться протягом 20 хв.

Категорія З. «Не екстрені» виклики (показники смертності низькі або нульові) направляються до відповідного закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу, а у разі відсутності такої можливості, диспетчер напрямку направлятиме до пацієнта бригаду ЕМД, що не виконує «критичні» або «екстрені» виклики.

Категорія 4. «Непрофільні» випадки. Реагування відбувається без виїзду бригади ЕМД. Пацієнт отримує консультацію за телефоном або його буде скеровано для надання медичної допомоги сімейним лікарем.

Також. підготовлено зміни до наказу МОЗ України №370 від 01.06.2009 р. «Про єдину систему надання екстреної медичної допомоги». Оновлений наказ буде передбачати типове положення про відділення ЕМД у багатопрофільних лікарнях інтенсивної терапії, правила виклику бригади ЕМД, порядок транспортування пацієнтів, порядок дій працівників системи ЕМД під час виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації медико-санітарних наслідків.

Загалом, з 1 липня до кінця року додатково на екстрену меддопомогу виділено майже 2 млрд грн.

МОЗ України

LIVE OFFLINE
track image
Loading...