Програма, яка дозволить збільшити тривалість життя

медицина
Поділитися новиною

медицинаДнями головний лікар Гадяцької центральної районної лікарні Олександр Басараб брав участь у нараді з питань  реформування сільської медицини, яка відбулась у Києві на базі Національного медичного університету ім. О.Богомольця . В ексклюзивному інтерв’ю для тижневика «Базар Медіа в Україні» він поділився набутими знаннями і розповів, що чекає на медицину у найближчому майбутньому. 

Програма реформ сільської медицини була розроблена за дорученням та ініціативою Президента України. Цифри неприємно вражають, але на сьогодні лише 17% фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечено транспортом.  Окрім цього, не вистачає обладнання, ліків, а в значній частині ФАПів недостатньо медичного персоналу. Прикро, але Гадяцький район – не виключення.

Головним серед новацій є запропонована система «телемедицини», коли в кожному ФАПі чи амбулаторії буде проведений Інтернет. Саме так кожен медичний працівник матиме доступ до отримання консультації найкращого фахівця із будь-якого куточка країни. За словами Президента, «телемедицина» – це сучасна технологія, яку ми не маємо права не застосовувати. Приємно, що впровадження Інтернету у сільські медичні заклади у Гадяцькому районі – уже практично завершений етап. 

Свою думку із приводу реформи висловила голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. Вона підкреслила, що «телемедицина» – це той інструмент, який дозволить зменшити відстань до світової системи охорони здоров’я. «Медицина – це служіння, лікар не має ставати заробітчанином, він мусить від держави отримувати гідну зарплату, а «телемедицина» – це те, що приведе нас до «80+» – програми, яка дозволить збільшити тривалість життя».

Основне завдання реформи – це наблизити медичну допомогу до всіх мешканців сільської місцевості, долучити лікарів до роботи в селах, об’єднати їх роботу з діючою системою фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів, створити єдину мережу усіх лікарів. Для цього потрібно забезпечити державну програму, яка б створила нові умови. Усім медичним працівникам потрібно буде опанувати нові знання і використовувати сучасне обладнання, яке поки що лише планують закупити і встановити в усіх амбулаторіях.

Присутні на нараді не лише слухали про нову реформу, а й вносили свої корективи і побажання до неї. Насамперед, багатьох турбує рівний і справедливий доступ до медичної допомоги у сільській місцевості. Тому до майбутньої програми пропонували додати такі пункти: покращення умов, в яких працюють медичні працівники, це дороги, інфраструктура, транспорт, який потребує кардинального оновлення; забезпечення автомобілем сімейного лікаря; створення корпоративного зв’язку для медпрацівників, установлення програмного забезпечення для електронного реєстру пацієнтів; розвиток спеціалізованих стаціонарів; покращення аптечного забезпечення і соціального статусу сільського медичного працівника, а також підвищення зарплати.

До речі, для реалізації програми потрібно залучити інвестиції на загальну  суму 14,2 млрд грн. Наразі в бюджеті уже передбачено 4 млрд грн на розвиток медичної галузі у сільській місцевості – на ремонти старих приміщень і будівництво нових, а також закупівлю сучасного обладнання у наступному році.

Спілкувалася Оксана Кириченко

На фото О. Басараб (справа) 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...