Розміри грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування

Розміри грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування

Розміри грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування

Поділитися новиною

Розміри грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікуванняВиплата грошової компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку на даний час регулюється Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785.

Відповідно до Порядку грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки виплачується інвалідам війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про надання путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних показань.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

інвалідам війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;

інвалідам війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Міністерство соціальної політики України розробило Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2007 року № 150, що набрав чинності з 1 січня 2008 року. Згідно Порядку передбачено виплату грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування інвалідам загального захворювання та з дитинства. Виплата грошової компенсації проводиться, коли інвалід перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою та протягом трьох календарних років, не рахуючи року звернення за путівкою, не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки до санаторно-курортного закладу, у розмірах: інвалідам І і ІІ групи – 75 відсотків, ІІІ групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.

Середню вартість санаторно-курортної путівки визначає Міністерство соціальної політики України за поданням Фонду соціального захисту інвалідів та погодженням із Міністерством фінансів щороку, до 15 березня, у межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України про Державний бюджет на поточний рік.

На 2015 рік середня вартість путівки для нарахування та виплати компенсації визначена наказом Міністерства соціальної політики України від 13 березня 2015 року № 279 у розмірі 360 гривень. Отже, у 2015 році інвалідам війни І і ІІ групи компенсація виплачуватиметься в розмірі 360 грн, ІІІ групи – 270 грн, інвалідам загального захворювання та з дитинства І і ІІ групи – 270 грн, інвалідам ІІІ групи – 180 грн.

В. Тарасенко, начальник управління соціального захисту населення РДА

1 коментар до “Розміри грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування

  1. Чи може оздоровитись інвалід за таку середню вартість путівки і скільки днів? Чому ви приймаєте Постанови, а потім виділяєте смішну мізерну компенсацію відповідно до інших, придуманих Міністерствами наказів, розрахунків і т,д. Гірко, сумно, стидно, боляче, смішно, бридко, жахливо, несправедливо,низько…
    😉

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...