Спрощенцям про зміни у 2015 році

Наявність податкового боргу призведе до анулювання свідоцтва платника єдиного податку

Наявність податкового боргу призведе до анулювання свідоцтва платника єдиного податку

Поділитися новиною

Спрощенцям про зміни у 2015 роціУ зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» Гадяцька ОДПІ інформує про зміни щодо справляння єдиного податку.

Так, фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок (4 група) та оптимізовано групи платників єдиного податку до чотирьох із збільшенням максимального розміру доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування:

перша група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність із надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. гривень (раніше – 150 тис. грн), ставка єдиного податку – у межах 10% від мінімальної заробітної плати (до 121,80 грн);

друга група – фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність із надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб, або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; а обсяг доходу не перевищує 1500 тис. грн (раніше – 1000 тис. грн), ставка єдиного податку – у межах 20% від мінімальної заробітної плати (до 243,60 грн);

третя група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, та юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000 тис. грн. Ставка єдиного податку складатиме 2% для платників ПДВ та 4% – для неплатників ПДВ;

четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Звертаємо увагу! Платники єдиного податку третьої-шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року належать до третьої групи.

Також Законом України № 71-VIII установлено обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування. Так, не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп: суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора).

Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи:

1. суб’єкти господарювання, у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, становить дохід від реалізації декоративних рослин (за винятком зрізаних квітів, вирощених на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, та продуктів їх переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

2. суб’єкти господарювання, що проводять діяльність із виробництва підакцизних товарів, крім виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 – 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції;

3. суб’єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник унаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Щодо застосування РРО спрощенцями. Із 1 липня 2015 р. передбачено обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, платниками єдиного податку третьої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі.

Із 1 січня 2016 р. РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку другої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі.

Також якщо платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, які з січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, із дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення, відповідно до норм Податкового кодексу України, перевірок питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Л. Костюк, начальник відділу обслуговування платників податків 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...