Розширено коло платників акцизного податку

Наявність податкового боргу призведе до анулювання свідоцтва платника єдиного податку

Наявність податкового боргу призведе до анулювання свідоцтва платника єдиного податку

Поділитися новиною

Розширено коло платників акцизного податкуЗаконом України від 28.12.2014 р. №71-VIII внесено зміни до статті 212 Податкового кодексу, згідно з якою акцизний податок тепер також мають сплачувати:

– суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;

– оптові постачальники електричної енергії;

– виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії;

– власники ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.

Натомість скасовано акцизний податок із продажу/відчуження цінних паперів.

Коротко розглянемо особливості сплати акцизного податку роздрібними торгівцями, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

Насамперед зазначимо, що такі суб’єкти господарювання підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцем знаходження пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Згідно з оновленим пп. 14.1.212 ПКУ, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у пп. 215.3.4 ПКУ*, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Ставка податку для підакцизних товарів, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, установлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5%.

Як відомо, максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) установлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, установленому ПКУ. Відповідно до змін, внесених до пп. 14.1.106 ПКУ, акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

В. Филь,головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного супроводження 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...