З приходом осені зросла кількість пожеж!

Поділитися новиною

Шановні громадяни! Із настанням холодів і початком опалювального сезону актуальним стало питання щодо правил безпечного користування електрообігрівальними, опалювальними приладами та використання пічного опалення в житлових будинках.

Щорічно, особливо в холодну пору року, у районі виникають надзвичайні ситуації, у тому числі пожежі, які приводять до нещасних випадків, при яких отримують травми, а іноді й гинуть люди, у дим та попіл перетворюються житлові та господарські будівлі.

І, як правило, усе це через те, що громадянами порушуються правила пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівальних приладів, опалювальних печей, газових та гасових приладів, тобто в побуті використовуються несправні калорифери, масляні радіатори, газові котли, колонки, печі та димоходи.

За період 2014 року на території Гадяцького району виникло 46 пожеж, проти 45 за аналогічний період 2013 року, вогнем нанесено прямий матеріальний збиток на суму 1567000 грн, проти 641 300 грн у 2013 році, 2709416 грн, проти 1 373 910,76 грн у 2013 році. Під час гасіння пожеж виявлено 5 загиблих осіб та 2 особи травмовано, урятовано матеріальних цінностей на суму 2623000 грн.

Основними причинами загибелі є: необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами, що призводить до короткого замкнення електромережі, та неправильна експлуатації пічного опалення.

Із метою профілактики запобігання нещасних випадків в індивідуальних житлових будинках Гадяцький районний сектор Управління ДСНС України в Полтавській області звертається до власників і квартиронаймачів із проханням не нехтувати вимогами, дотримуватися правил пожежної безпеки при користуванні електрообігрівальними приладами, газовим обладнанням та пічним опаленням.

Для того, щоб не допустити випадків із трагічними наслідками, необхідно знати, що користуватись газовими колонками, газифікованими печами та іншими опалювальними приладами при відсутності тяги в димоходах (особливо під час бурі та сильного вітру) забороняється. Категорично забороняється використовувати горищні приміщення в будівлях, які обладнані пічним опаленням, для зберігання сіна, соломи та інших горючих матеріалів. Категорично заборонено самостійно переносити та ремонтувати будь-яке газове обладнання. Небезпечно використовувати для розпалу печей горючі рідини (бензин, гас), а особливо газовий конденсат. У результаті спалаху горючої рідини можливий вибух газоповітряної суміші та розповсюдження вогню. Слід пам’ятати, що небезпечно залишати без нагляду працюючими газові та опалювальні прилади, печі, що горять, а також доручати нагляд за ними дітям.

Якщо Ви відчули запах газу в приміщенні, негайно припиніть користуватися газовими приладами, закрийте крани подачі газу, відчиніть вікна для провітрювання приміщення, при цьому не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення та інші електроприлади. Для встановлення причин витоку газу, а також ремонту газового обладнання викличте аварійну газову службу. Категорично заборонено курити та користуватися відкритим вогнем у приміщенні з явними ознаками витоку газу.

У разі виникнення пожежі негайно повідомляйте до пожежно-рятувальної служби зі стаціонарного або мобільного телефону за номером 101!!!

Шановні громадяни, будьте обережними та дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час влаштування та при експлуатації електрообігрівальних, опалювальних та газових приладів. Пам’ятайте: суворе дотримання правил пожежної безпеки збереже ваше житло від пожеж.

Анатолій Яреха, провідний інспектор Гадяцького РВ Управління ДСНС України в Полтавській області, капітан служби цивільного захисту

LIVE OFFLINE
track image
Loading...