Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у громадських місцях

Поділитися новиною

Відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм вимираючою вважається нація, яка вживає понад 8 літрів чистого спирту на душу населення на рік. Статистика вказує, що українці вживають 11 л.

Не треба вважати, що цей показник забезпечують хронічні алкоголіки зі значним «стажем». На превеликий жаль, молодь, сама того не розуміючи, вживає не набагато менше, адже при складанні даної статистики враховується не лише спирт, який міститься в алкогольних напоях, а й у слабоалкогольних.

Саме з метою забезпечення здоров’я нації, особливо молоді, законодавством заборонено споживання пива та слабоалкогольних напоїв у громадських місцях. Так, стаття 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює, що розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, скверах, парках, усіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява у громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вищевказані дії, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п’яному вигляді, тягнуть за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців із відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Зауважте, немає жодного значення, п’ється пиво з пляшки, чи обгорнута пляшка паперовим пакетом, чи напій знаходиться у пластиковому стакані. До того ж, досягнення стану алкогольного сп’яніння є не обов’язковим, оскільки достатньо одного факту розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива у місцях, спеціально не встановлених для цих цілей. Сутність поняття «розпивання» охоплює не тільки сам факт вживання спиртного напою, але й дії, що передують йому (наприклад, розливання спиртного напою в стакани).

Питання про те, що зробити з порушником, – просто попередити чи оштрафувати – належить виключно до компетенції органів міліції. При цьому враховуються характер правопорушення, ступінь вини правопорушника, його майновий стан, обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність

Не забуваймо, що продавці, які продають пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої особам, які не досягли 18 років, також несуть адміністративну відповідальність.

Людмила Олексієнко, провідний спеціаліст Гадяцького районного управління юстиції

LIVE OFFLINE
track image
Loading...