Нові форми звітності та нові книги обліку для платників єдиного податку
Наказом Міністерства фінансів від 19.06.2015 р №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 липня 2015 р. за №799/27244 (далі – Наказ №578), затверджено нові форми декларацій для платників єдиного податку, які приведені у відповідність до чинного законодавства.
У нових деклараціях враховані всі зміни, пов’язані з реформуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 1 січня 2015 року. Згідно з наказом №578 затверджено:
• податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця;
• податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичної
особи);
• податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи.
Також Міністерство фінансів України наказом від 19.06 2015 №579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції 7 липня 2015 р. за №800/27245, затвердило:
• форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку І, II і III груп, які не є платниками ПДВ) та Порядок її ведення;
• форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку групи III, які є платниками ПДВ) та Порядок її ведення.
Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) та книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення (п.5 Наказу №579).
***
Об’єднано коди бюджетної класифікації з податку на прибуток підприємств та авансових внесків
Міністерство фінансів наказом від 20.07.2015 р №651 виключило з бюджетної класифікації коди авансових внесків з податку на прибуток (з 11023100 по 11024600), об’єднавши їх з відповідними кодами податку на прибуток підприємств.
Це дасть змогу ліквідувати переплати з податку на прибуток. Автоматичне об’єднання всіх переплат із податку на прибуток в особистих картках платників податків дасть змогу врахувати їх під час сплати поточних зобов’язань з цього податку, а це дозволить уникнути відтоку оборотних коштів платників податків і переплати податку на прибуток до бюджету.
Одночасного використання всієї суми переплаченого податку для взаємозаліку щодо сплати податків підприємствами не відбудеться, оскільки це створить неприпустиме навантаження на держбюджет.
В. Филь, ГДІ з питань комунікацій Гадяцької ОДПІ