Експлуатаційні характеристики та особливості використання мінеральної вати

Поділитися новиною

Сучасний ринок насичений величезною кількістю будівельних матеріалів, які постійно вдосконалюються та змінюються. Головне завдання – зробити будівництво швидким, простим, доступним. У якості теплоізоляційного матеріалу використовують мінеральну вату. Це загальне поняття, яке включає декілька різновидів волокнистого теплоізоляційного матеріалу.

Різновиди та характеристики мінеральної вати

У продажу можна віднайти два різновиди матеріалу:

  • Скловата виготовляється з битого скла, яке розплавляється при високій температурі та у спеціальних камерах витягується у волокна. Така мінеральна вата має низьку ціну та хороші теплоізоляційні властивості. Можна знайти рулонні та плитні матеріали, які використовуються у випадку, коли на поверхню буде здійснюватися високе механічне навантаження.
  • Кам’яна вата зазвичай виготовляється з деяких гірських порід, шляхом їх розплавлення та виготовлення волокон. Волокна прикріплюються до спеціальної основи та зминаються у мати або м’які рулонні матеріали. Такий теплоізоляційний матеріал має дещо темніший колір, ніж скловата, але покращені теплоізоляційні властивості.

Переваги та недоліки використання мінеральної вати

Наразі цей матеріал можна вважати найдоступнішим теплоізолятором, який використовується у процесі будівництва. Це пов’язано з тим, що між волокнами скла або каменю утворюються повітряні бульбашки та порожнини, які не дозволяють холоду проникати всередину приміщення.

Переваги мінеральної вати для утеплення будинків:

  • Невисока вартість та можливість обрати жорсткий або м’який матеріал. Зазвичай мати використовують при утепленні підлоги на першому поверсі або між поверхами. Рулонний матеріал найкраще застосовувати під час утеплення даху та стін.
  • Матеріал не горить, тому його можна використовувати у будівлях з високим ступенем пожежної небезпеки.
  • Волокна в процесі виготовлення покривають гідрофобними речовинами, які відштовхують воду. Тому невелика кількість вологи не зашкодить матеріалу.
  • На поверхні не утворюється грибків та плісняви, через штучний склад матеріалу.

Наразі виготовляють дуже жорсткі та тверді різновиди мінеральної вати, які використовують під час монтажу вентильованих фасадів. Це новинка, яка з’явилася на ринку нещодавно, але чудово себе зарекомендувала. Через суттєве здорожчання будівельних матеріалів, величезна кількість мешканців невеликих міст та селищ бажають утеплити приміщення з мінімальними витратами. Для цього найкраще підходить саме мінеральна вата. Обираючи матеріал, зазвичай враховують показники теплопровідності, а також стійкості до навантажень.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...