Двоє пенсіонерів із Плішивця отруїлися чадним газом

fkXyQFKsuHVdl1d
Поділитися новиною

fkXyQFKsuHVdl1dПро це повідомили у Департаменті з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА.

22.12.2020 року о 11.10 до реанімаційного відділення Гадяцької ЦРЛ з попереднім діагнозом: отруєння чадним газом госпіталізовано громадянку 1936 року народження та громадянина 1940 року народження, мешканці с. Плішивець Великобудищанської СГ Миргородського району. За попередніми даними, потерпілі отруїлися в побутових умовах. Стан здоров’я потерпілих – тяжкий.

Гадяцький районний сектор ГУ ДСНС України у Полтавській області пояснює, що потрібно знати про чадний газ, аби зберегти життя!

Під час опалювального періоду зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним поводженням з опалювальними системами та газовими приладами.

Тому слід враховувати, що чадний газ впливає на людину навіть у невеликих концентраціях, оскільки він здатний накопичуватися в організмі, при цьому гальмуються захисні реакції організму людини. Зазвичай людина не відчуває, коли починає вдихати токсичний газ, проте через деякий час з’являється головний біль, ослаблення зору, запаморочення, нудота. При подальшому впливі чадного газу, порушується реальне відчуття часу, орієнтація у просторі, притупляється відчуття болю (наприклад від опіків) і, якщо потерпілий терміново не залишить приміщення з наявністю оксиду вуглецю (СО), можливий летальний наслідок.

Звичайна людина не може визначити концентрацію газу у повітрі, тому пам’ятайте: оксид вуглецю не затримується ні сухою, ні вологою тканиною, ні респіратором, ні звичайним протигазом, якщо під час пожежі на шляхах евакуації (коридор, сходова клітина) видимість становить менше 10 метрів, то входити в таку «димову завісу» без спеціальних засобів захисту смертельно небезпечно. Може бути досить декілька вдихів для втрати свідомості.

– Першою причиною всіх випадків отруєння чадним газом є незадовільний технічний стан вентиляції, димових та вентиляційних каналів.

– Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію житлових будинків, а також побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів покладається на їх власників.

– В газифікованих приміщеннях вентиляційні канали повинні бути постійно відкриті, а при користуванні газовими приладами необхідно відчиняти і кватирки.

– Перевіряйте тягу до включення та під час роботи газових приладів з відведенням продуктів згорання газу в димоходи.

– При відсутності або слабкій тязі в димоході не користуйтеся газовими приладами – це смертельно небезпечно. Подальше користування газом в цих випадках можливе тільки після перевірки димоходів трубоочисними майстрами.

“БМ”

Фото використане як ілюстрація

LIVE OFFLINE
track image
Loading...