ТЕСТ НА ЛЮДЯНІСТЬ: БЕЗПРИТУЛЬНІ ТВАРИНИ – ПРОБЛЕМА НАШОЇ ГРОМАДИ

наші душі
Поділитися новиною

наші душіПитання притулку для чотирилапих- є досить актуальним в нашому місті, а от вирішувати його не поспішають. Представники органів місцевого самоврядування, протягом багатьох років, не спроможні виділити фінансування для його створення та утримання.

 

Але, якщо владі та деяким громадянам байдужа доля безпритульних тварин, то є ті, кому зовсім не байдужа…

Громадська організація «Врятуйте наші душі», була створена у грудні 2012 року .

З ініціатором створення, головним натхненником і провідником організації Наталією Дорогань ми і вирішили поспілкуватися на передодні Всесвітнього дня безпритульних тварин, який відзначається щорічно у третю суботу серпня.

 

Створення та діяльність

Спочатку організація налічувала всього три члени.

«Нас дуже обурювало те, що люди ставляться до тварин як до речей, що вони зовсім не мали захисту і все частіше й частіше ставали жертвами жорстокого поводження – були викинутими на вулицю чи то вивезеними у ліс і покинутими на вірну смерть. А також, тварини не мали належного ветеринарного обслуговування» – розповідає голова ГО.

«Згодом на наш заклик відгукнулися небайдужі громадяни. Тож на сьогоднішній день  організація налічує 17 членів, також задіяні і волонтери – близько 30 осіб.

Загалом в організації зареєстровано 159 собак, та 64 коти».

До слова, Організація є членом Всеукраїнської спiлки громадських організацій «Асоціація зоозахисних організацій України» з 2018 року.

Щодо діяльності організації, то вона, впродовж останніх років, досить активна. Проведено низку заходів та закликів, які спонукають до належного поводження з тваринами.

Члени організації публікували статті у місцевих ЗМІ щодо гуманного поводження з тваринами та важливості стерилізації домашніх улюбленців.

Спільно з виконавчим комітетом міської ради виготовляли та розміщували біг-борди.

Проводили виховні заходи про відповідальне ставлення до тварин у Гадяцькій бібліотеці для дітей, школах міста та району. Особливо яскравою подією був парад – шоу домашніх тварин, який відбувся вересня 7 вересня 2017року, а також виставка домашніх тварин, численні акції і флешмоби.

Члени організації брали участь у різноманітних тренінгах, були ініціаторами та співрозробниками програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території Гадяцької міської територіальної громади на 2017- 2018, 2019 – 2020 роки; а також, правил утримання домашніх та інших тварин у м. Гадяч.

У 2019 році організація приймала участь  у  Громадському  бюджеті  Полтавської області. Проект у категорії «Навколишнє середовище», та мав назву: «ПРОЙТИ ТЕСТ НА ЛЮДЯНІСТЬ І ВБЕРЕГТИ НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ». Метою проекту було встановлення в Гадячі трьох вендинг – автоматів для утилізації пластикових пляшок, скла, паперу і   видачі сухого корму  для  порятунку від голоду безпритульних тварин.

Також, у 2018 році, до органів місцевої влади  організацією була направлена петиція про створення комунальної служби з питань утримання та поводження з тваринами в м. Гадяч.

У 2020 році ГО «Врятуйте наші душі» здобула титул «КОМАНДА МРІЇ», а  наймолодший член організації отримав  титул «YOUNG STAR – 2020».

Прийом, утримання та фінансування

Як розповідає Наталя, до організації частіше всього приносять тварин господарі, яким вони стали непотрібні.

«…Заберіть, бо у мене вже є кіт і собака, ми переїздимо, собака бере курей, просто непотрібна. Якщо не заберете то завеземо… Занадто багато їсть, гавкає, нявкає, завелися блохи, захворів, нам підкинули до двору…».

І людям байдуже, що забирати немає куди, годувати і лікувати немає коштів. Пояснюємо, що є змога допомогти тільки зробивши пост про тварину у соцмережі, а поки що її потрібно  перетримати у себе вдома, але на ці пояснення завжди чуємо категоричне: «НІ! НІ! – заберіть, ви ж цим займаєтесь».

Звісно є випадки, коли волонтери та члени організації забирають хворих ,скалічених, цуценят, кошенят і тримають по своїх домівках. І на даний час вже у кожного з них налічується від 10 до 40 тварин, та, звісно ж, всіх забрати неможливо. Шукати нові родини зараз дуже складно. У липні із 52 викинутих тварин вдалося прилаштувати лише 20.

Та й взагалі, громадська організація – неприбуткова. Кошти на годування, щеплення, лікування – це членські внески та допомога від небайдужих.

 

Користь стерилізації тварин

Однозначно, реалізація Програми «Регулювання чисельності безпритульних тварин на території м Гадяч» розпочата у 2018 році дала досить позитивний результат.

У 2019 році підписали Меморандум та Договір про співпрацю між виконавчим комітетом міської ради та ТОВ «ЧОТИРИ ЛАПИ УКРАЇНА», провели стерилізацію 105 собак та 32 котів (за кошти міського бюджету).

Стерилізацію проводила Гадяцька лікарня ветеринарної медицини -13 собак (кошти міського бюджету). Всього за кошти міського бюджету (2018 -2019 р  – стерилізували 150 тварин) Коштом небайдужих людей міста, волонтерів, членів організації – 133 тварини.

Всього за 2018- 2019 р стерилізували 283 тварини.

До прикладу, згідно окремих досліджень, одна непростерилізована самка собаки та її приплід можуть дати життя 67 тис. собак, а кішка та її котенята – 420 тис. котів впродовж семи років. Відтак, стерилізація обов’язково дасть хороший результат, якщо вона буде масовою, а не поодинокою.

І взагалі, все повинно  проводитися комплексно:

 1. Реєстрація (ідентифікація даних як тварини, так і її власника);
 2. Навчання ( відповідальне ставлення власника до тварини, урегульованість народжування, попередження викидання тварин на вулиці);
 3. Стерилізація (хоча б 70 % собак-самиць, кішок).

Організація і надалі планує співпрацю з ТОВ «ЧОТИРИ ЛАПИ УКРАЇНА», але все залежить від міського голови та депутатів.

 

Створення притулку

Це питання порушувалося неодноразово. Спочатку воно було  основним напрямком і завданням організації. У свій час Наталя Дорогань зверталася до міських голів, голів РДА, депутата обласної ради, до кандидатів у депутати до Верховної Ради, і нарешті у 2014 році сесією Гадяцької міської ради було прийнято Рішення про надання дозволу Організації на виготовлення технічної документації із землеустрою, щодо встановлення меж частини земельної ділянки на яку поширюється право безоплатного сервітуту (в районі очисних споруд колишнього Гадяцького м`ясокомбінату) з метою розміщення міні – притулку – але все це залишилося лише на папері.

Наталя говорить: «Ми розуміємо, що притулок заповниться тваринами за дві доби, а що далі? Потрібен хоча б карантинний майданчик для проведення всіх лікувальних та профілактичних заходів, відповідні фахівці. Потрібно провести колосальну роботу і без підтримки органів місцевого самоврядування, без підтримки меценатів і волонтерів нам просто не обійтися.

Подати звернення від громадської організації до кандидатів ще до виборів? Без надії. Але спробувати треба!»

 

Проблеми та потреби

Звісно, основною проблемою залишається створення притулку. Де брати кошти на лікування, стерилізацію, утримання? – невідомо. Ті, хто систематично допомагають, а їх не так і багато – капля в морі.

На думку Наталії, для поліпшення даної ситуації потрібно запровадити реєстрацію та ідентифікацію домашніх тварин, а також виконати рішення, прийняті депутатами на сесіях. І, звісно, допомога небайдужих громадян завжди цінна  і своєчасна.

 

Із приємного

Цієї зими один з членів організації із старих вуликів змайстрував котобудиночок. «Розмістили його на території Коледжу культури і мистецтв. Будиночок дуже зручний і котикам, здається, подобається. У планах змайструвати кілька таких, але ж потрібні кошти, без них ніяк», – говорить засновниця організації. – Тому просимо всіх, кому болить душа за безпритульну собаку чи котика – допоможіть. Якщо не коштами, то руками, чи матеріалами. Там, на небі, коли прийде час, нам обов’язково зарахується».

А на запитання, що надихає та спонукає на подальшу працю, Наталя відповіла коротко, але дуже щиро: «Вдячні очі наших врятованих тварин, їх відданість, а ще -співпраця з однодумцями. ХТО, ЯК НЕ МИ?!»

Сподіваємось, що всі плани та сподівання цих, без перебільшення, героїчних та відчайдушних людей втіляться в життя.

 1. P. S. Кандидатам на посаду міського голови публікацію читати обов’язково і робити висновки.

Анжела Замотаєва.

8 коментарі до “ТЕСТ НА ЛЮДЯНІСТЬ: БЕЗПРИТУЛЬНІ ТВАРИНИ – ПРОБЛЕМА НАШОЇ ГРОМАДИ

 1. Перед виборами можуть наобіцяти, а потім як завжди – все на плечах волонтерів і залишиться(. По місту стільки закинутих підприємств що карантинний майданчик могли б виділити, але ж навіщо? Краще продати бізнесменам і гроші собі пригребти. Тварини не цікаві міським депутатам. А волонтерам дай Боже здоров’я і сил.

 2. Так написано, наче тільки гадяцькі волонтери добре відносятся до тварин, а всі інші нелюди.
  Піаряться, щоб зароблятися на реестрації тварин, бо наші зеленятники податок вводять на котів і собак? Закон 3796.
  За кошти міського бюджету, які раніше виділялися своїх тварин постерплізували, а інші нехай за власні кошти.
  Вже б не раз могли б виділити і аошти і місце для тварин, але потрібно ще кожному заробитися на цьому.
  Під приводом волонтерства, просто бізнес і просто чергове здирництво з громадян коштів.

 3. Щоб назвати діяльність волонтерською, вона без виключень мусить містити в собі наступні принципи: 1. добровільність діяльності; 2. безкорисність діяльності; 3. соціально важливий внесок діяльності.
  Добровільна безкорислива суспільно корисна діяльність. Може здійснюватись і окремими людьми, і організаціями.
  Кошти місцевих бюджетів не можуть бути використані на покриття волонтерських потреб.

 4. Я як платник податків вважаю що для початку потрібно вирішити питання чому наших хворих з інсультами , інфарктами та іншими хворобами везуть до Полтави,Миргороду (часто не довозять люди помирають) , а ми ремонтуємо лікарню в якій майже немає лікарів, а ті що залишились можуть вказати тільки направлення Миргород, Полтава, Київ в платні клініки або “безкоштовні” державні де будь-якому разі прийдеться теж заплатити і не факт що, Вам допоможуть.

 5. Я не заперечую тварин шкода, але людей що їхали в швидкій теж шкода хай кожен для себе зробить вибір ………..
  Я поважаю Ваш волонтерський рух, але ви бажаєте отримати кошти з кишені в яку особисто нічого не поклали у виді податків (або ці суми незначні), благами користуваться ви не відмовляєтесь (освіта, дороги, субсидії, красивий парк, медицина…….)

 6. Розпочніть з тих хто з цих тварин отримує прибутки, вони всім відомі тому що таких оголошень з адресами, номерами телефонів велика кількість. Хай вони включаться у волонтерський рух і несуть відповідальність за тих тварин яких вони викинули бо вони старі , не такі як їм хотілось (неприбуткові), або продали людині якій та тварина іграшка якою пограються і викинуть бо відповідальності ні моральної ні матеріальної ні в того хто продав ні хто купив. От достукаєтесь до тих хто переважно створює цю проблему тоді вас почують і люди і місцева влада.

 7. Цими словами я не бажав нікого образити просто висловив свою думку.
  Кого образив прошу вибачення.
  Дякую.

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...