Нині Віри, Надії, Любові та Софії; навіщо сьогодні дивитися в небо і від чого можна змарніти

630 360 1569579582 848 1
Поділитися новиною

630 360 1569579582 848 130 вересня: народний календар і астровісник

Нині Віри, Надії, Любові та Софії; навіщо сьогодні дивитися в небо і від чого можна змарніти   

Цього дня християни вшановують пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Святі жили в ІІ столітті в Римі. Софія (у перекладі з давньогрецької це ім’я означає мудрість) рано втратила чоловіка, який був військовим і сама виховувала трьох доньок. Родина сповідувала християнство – заборонену на той час у язичницькому Римі релігію. Чутки про жінку-християнку та її трьох дочок дійшли імператорського двору. Їх схопили, піддали немилосердним тортурам, а згодом стратили. На іконах їх завжди зображують учотирьох – мати обіймає трьох своїх донечок. Споконвіку ці жіночі імена уособлюють християнські чесноти, які в різні часи теж проходять горнило жорстоких випробовувань, аби ще яскравіше засяяти в людині.

Свято Віри, Надії, Любові та Софії не належить до великих церковних свят, але воно якесь дуже-дуже затишне, натхненне, наче просякнуте останнім, вже скупим, прощальним вересневим теплом і світлом… Колись цього дня жінки не починали жодної важливої роботи. Можна сказати, що це було невеличке жіноче свято, особливо у тих, хто мав імена святих мучениць. Доброю прикметою цього дня було побачити в небі перелітних журавлів або лебедів і загадати бажання.

Сьогодні день Ангела у Віри, Надії, Любові та Софії, а ще в Ірини, Олександри, Павла та Івана.

2-3 місячна доба. Було б ідеальним варіантом, якби кожен потрапив у струмінь природних місячних ритмів. Цей день краще провести діяльно. Навіть відпочинок має бути активний. Довгі здорові літа – це рухливе тіло і спокійний розум. Як казав один мудрий чоловік, «Від заздрощів люди старіють, від образ хворіють, від злості тупіють, від скупості марніють. А від любові – молодіють». Можна влаштовувати невеличкі застілля. Надзвичайно корисно в цей період виступати меценатом або спонсором, адже нині діє закон: «Чим більше віддаєш, тим більше отримуєш». Тож приязні в стосунках і миру в душі!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1936 –  -0,7 а найтеплішим у 1892 – +25,6.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...