Як не стати жертвою шахраїв

shahraj 710x434
Поділитися новиною

shahraj 710x434Досить поширеним на сьогодні залишається телефонне шахрайство, коли злочинці телефонують на випадкові номери, як правило, увечері або вночі, та повідомляють громадянам, що їхній родич потрапив до поліції та для його звільнення від кримінальної відповідальності необхідні гроші, які громадяни сумлінно переводять на банківську картку. В такому випадку головне – не панікувати!

Необхідно попросити незнайомця назвати П. І. Б., адресу проживання та дату народження родича затриманого, адже такою інформацією злочинці навряд чи володіють. Обов’язково одразу ж необхідно передзвонити нібито затриманому родичеві та з’ясувати чи все з ним гаразд.

  1. Якщо Вам подзвонили невідомі і представилися працівниками банку, в якому ви обслуговуєтеся, скажіть, що можете особисто прийти у будь-яке відділення фінустанови і на місці вирішити усі питання. Зазвичай телефонні шахраї після такої відповіді одразу кидають слухавку.
  2. Представники банку переважно телефонують зі стаціонарних телефонів. Якщо телефонують “банкіри” з якогось невідомого мобільного номеру, це має одразу насторожити. Постарайтеся сконцентруватися і одразу сприймати незнайомця як телефонного шахрая. Під час такого спілкування треба мати холодний розум, а не керуватися емоціями. Якщо відчуваєте, що аферист тисне на вас, і ви не можете справитися з цим, краще одразу кидайте слухавку і більше не відповідайте на дзвінки з цього номеру. 
  3. За жодних умов не повідомляйте дані вашого особистого рахунку банку чи картки третім особам. Це ваші персональні дані, які маєте знати тільки Ви. 
  4. Нікому зі сторонніх осіб не повідомляйте пін-код своєї картки, представники банку ніколи не просять назвати пін-код карти, у них є інші способи ідентифікації Вас як клієнта. Не зберігайте пін-код разом з картою. Його потрібно запам’ятати. У багатьох банках є можливість встановлювати пін-код самостійно, тому ви можете вибрати для себе зручну комбінацію з 4 цифр, яку легко запам’ятаєте. Звертайте увагу на зовнішній вигляд банкомату. Коли вводите пін-код, прикривайте цифри від сторонніх осіб. Не користуйтеся послугами сторонніх осіб біля банкомату і не повідомляйте їм свій пін-код і номер телефону. Перевіряйте суму, яку ви знімають в магазині або в закладі обслуговування. Завжди майте під рукою телефони гарячої лінії вашого обслуговуючого банку.
  5. 5. Якщо з якоїсь причини все ж трапилося так, що ви дали дані своєї картки, негайно повідомляйте в банк, блокуйте картку, а потім робіть собі новий “пластик”. Можливо, зможете зіграти на випередження, і шахраї не встигнуть зняти ваші кошти.
  6. 6. Якщо ви таки поспілкувалися з телефонними аферистами, то після цього зателефонуйте у сервісну службу мобільного оператора, з якого був здійснений дзвінок. Більшість операторів ведуть спеціальну базу номерів, на які скаржилися стосовно шахрайства. Можливо, оператор взагалі заблокує такий номер. Крім цього, бажано попередити банк, від імені якого телефонували потенційні аферисти. Служба безпеки фінустанови повинна також вирішувати питання з телефонними шахраями. Ну і бажано подати заяву у поліцію.
  7. 7. Якщо Ви запідозрили, що Вас намагаються обдурити, негайно телефонуйте до поліції, яка завжди готова прийти на допомогу!

Якщо ж відносно Вас чи інших громадян все ж таки було вчинено протиправні дії, необхідно негайно звертатися за допомогою до Гадяцького відділу поліції за моб тел. 0993600366 тел. 2-36-31 з будь-якого телефону 102, або за адресою: м. Гадяч, вул. Гетьманська, 10, Полтавської області. Чим швидше надійде звернення на и102″ про скоєння злочину, тим більше шансів затримати злочинця.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...