ЯКОЮ БУДЕ УКРАЇНА, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МАЙБУТНЬОГО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА

1503987712 maxresdefault 800x456
Поділитися новиною

1503987712 maxresdefault 800x456Президентські вибори засвідчили, що в суспільстві переважають протестні настрої, що виборці голосують радше «проти», аніж «за». До цього їх спонукає розчарування владою, тотальна бідність і відсутність будь-яких перспектив. У такій непевній ситуації надзвичайно важливо зберегти стабільність у державі. Для цього Україні потрібен сильний прем’єр-міністр, який урівноважив би президента.

Не всі знають, що, за чинною Конституцією, Україна – не президентська республіка, а парламентсько-президентська. З огляду на це Основний закон передбачає механізми противаг президентській владі. Провідна роль тут відводиться Верховній Раді, яка формує та контролює національний уряд.

Кабмін не складає повноважень перед новообраним президентом, водночас уряд автоматично йде у відставку при обранні нового парламенту.

Сфера відповідальності президента – зовнішня та безпекова політика. Тож глава держави має право подавати кандидатури лише двох членів уряду – міністра закордонних справ та оборони. До речі, їх має затвердити Верховна Рада. Усіх інших претендентів на міністерські посади парламентові пропонує прем’єр-міністр.

Хоча президенти люблять відкривати нові мости і заводи, реального впливу на економіку глава держави не має. Ключовою фігурою в державі за змішаної, парламентсько-президентської, системи є прем’єр-міністр. Саме він відповідає за стан справ в економіці та соціальній сфері, опікується тарифами та споживчим кошиком громадян.

Оскільки від прем’єр-міністра залежить рівень життя українців, цю посаду повинен обіймати досвідчений господарник і впливовий політик. Оскільки нині економіка країни перебуває в глибокій кризі, керувати Кабміном має антикризовий менеджер, здатний за короткий термін переламати негативні тенденції.

В Україні таких людей, ефективних і незаплямованих, – обмаль. І першим на думку спадає прізвище Юлії Тимошенко. Вона двічі очолювала уряд і досягла на цій посаді відчутних результатів. Це завдяки Тимошенко «Криворіжсталь» продали на прозорому аукціоні за фантастичні 4,8 млрд доларів США, чого раніше ніколи не було в Україні. Це Тимошенко знищила корупційні схеми в енергетичній сфері, перенаправивши гроші в державний бюджет.

Юлія Тимошенко ефективно працювала на покращення життя різних категорій громадян: підвищувала зарплати бюджетникам, ініціювала держпрограми у сфері медицини, започаткувала виплати при народженні дітей, безкоштовно видавала селянам сертифікати на приватизацію землі тощо.

І – найголовніше: перебуваючи на посаді прем’єр-міністра, Тимошенко вдвічі збільшила держбюджет, тому й з’явилися кошти на соціальні проекти. Навіть зарубіжні експерти відзначали, що в тих умовах це було справжнє диво.

На жаль, протягом найближчих місяців ситуація в країні навряд чи зміниться на краще, адже продовжуватиме працювати чинний уряд, що взяв курс на підвищення тарифів ЖКГ та знищення інфраструктури на селі, внаслідок чого там уже зникли медики та поштарі.

Реальний шанс змінити внутрішню політику, котра впливає на кожного українця, з’явиться восени, коли пройдуть парламентські вибори. Адже саме тоді новообрана Верховна Рада займеться формуванням нового уряду й постане питання про пошук ефективного прем’єр-міністра.

Тимошенко була найкращим головою Кабінету Міністрів України. Нині вона, як і раніше, має авторитет у ділових колах та підтримку серед населення. На президентських виборах-2019 лідер «Батьківщини» посіла третє місце. І, не зважаючи на наявні докази фальсифікацій на користь чинного президента, Тимошенко прийняла результат, щоб не розхитувати ситуацію в країні.

Виступаючи перед головами депутатських фракцій і комітетів, Тимошенко наголосила: нині Україна постала перед викликом непрофесійного управління.

«За декілька місяців розпочинається парламентська виборча кампанія і ще можна все виправити й повернутися до справжнього державотворення», – сказала лідер «Батьківщини» й додала: «Ми можемо об’єднатися і реально змінити країну. Нам треба йти шляхом впевненості, єдності, державної та політичної мудрості, служити людям та вберегти країну».

 Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ

(Р)

1 коментар до “ЯКОЮ БУДЕ УКРАЇНА, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МАЙБУТНЬОГО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА

  1. поки що, все що він зробив КРУТО!

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...