#до школи залишився тиждень

40265920 2176815025936386 8576940073956671488 n
Поділитися новиною

40265920 2176815025936386 8576940073956671488 nВже склали щоденник, підручники, зошити, альбоми, ручки, олівці й, звісно, пенал у новий наплічник? Не можете його тепер підняти та переймаєтеся, як його носитиме дитина? Ось декілька порад, які  підготувала Уляна Супрун разом із лікарем-нейрохірургом Vadim Illyashenko. Вони допоможуть вчасно звернути увагу на проблему та захистити спини дітлахів. Адже під час навчального процесу навантаження має бути на мозок, а не на спину.

➡️ Організуйте розміщення предметів у рюкзаку таким чином, щоб найбільш важкі були внизу, ближче до центру і до спини. Так, наприклад, у відділенні, яке прилягає до спини дитини, мають розміщуватись книги. Це мінімізує ризики травми спини.

➡️ Заохочуйте дитину розповідати про будь-який дискомфорт, біль, оніміння чи інші відчуття у спині, шиї, руках чи ногах, які виникають при носінні рюкзака. Не чекайте, коли дитина сама повідомить, – дуже часто діти сприймають дискомфорт як належне.

➡️ Стежте, щоб дитина завжди використовувала дві лямки рюкзака: рівномірний розподіл ваги вбереже від викривлення хребта. Для профілактики проблем зі спиною щільно затягуйте лямки, щоб рюкзак прилягав до спини по всій довжині.

➡️ Слідкуйте за тим, як ваша дитина одягає і знімає рюкзак. Важливо, щоб школяр робив це без зусиль. За необхідності відрегулюйте довжину лямок.

➡️ Слідкуйте, щоб дитина не нахилялася вперед для компенсації ваги рюкзака. Якщо вам здається, що рюкзак заважкий для дитини, заберіть кілька підручників з рюкзака і нехай дитина несе їх у руках (це полегшить навантаження на спину). Якщо вага рюкзака є надмірною і проблема залишається, придбайте другий комплект книжок: один – для дому, інший – для школи.

➡️ Не ігноруйте будь-які больові відчуття у спині дітей і підлітків.

➡️ Заохочуйте дитину не носити рюкзак без необхідності та знімати його при кожній можливості.

➡️ Заохочуйте школяра носити у рюкзаку тільки необхідні речі.

➡️ Якщо дитині треба щось підняти з підлоги, не знімаючи рюкзак, безпечна поза – це присідання, а не нахили.

Якщо ви ще не знайшли найкращий в світі наплічник, щоби дитина із задоволенням туди все склала і вирушила за знаннями, обов’язково дізнайтеся про лайфхаки з вибору рюкзака школярику на сайтіМіністерство охорони здоров’я Україниhttps://goo.gl/oyNoMD

LIVE OFFLINE
track image
Loading...