Сьогодні останній день квітня: вітаємо з весною бджіл і зустрічаємо повню у Скорпіоні.

630 360 1524821660 7381 1
Поділитися новиною

630 360 1524821660 7381 130 квітня: народний календар і астровісник

Сьогодні останній день квітня; вітаємо з весною бджіл і зустрічаємо повню у Скорпіоні.

Останній день квітня! Церква згадує нині святого Зосиму, який вважався в Україні покровителем бджіл. Всюди на пасіках виставляли ікони святих Зосими і Саватія, відправляли молебні та влаштовували різноманітні обряди. У побутовому житті існувало безліч пасічницьких молитов та заклинань від злодіїв, хижаків, мору тощо. У цей день пасічники тричі обходили пасіки зі страсною свічкою та свяченою водою, якою скроплювали всі вулики, а при вході прибивали «вовчу пащеку», щоб бджоли «могли одгризатися від напасників». Про бджіл, які вважалися священними створіннями (їх не можна було проклинати, навіть казати, що вони «здохли», а лише «загинули», «вимерли», бо «то Божа комаха»), побутувало безліч прислів’їв і прикмет. До речі, український мед є одним із найдешевших у світі. Через низьке співвідношення фруктоза/глюкоза, він дуже швидко кристалізується. Приміром французький мед у п’ять разів дорожчий за український, а найдорожчим є мед із мануки (тонконасінник мітлоподібний), який виробляють тільки в Новій Зеландії та Австралії.

З іменинами вітайте Олександра, Адріана, Михайла, Федора.

О 3.58 за київським часом – повня у Скорпіоні, тож емоційне тло найближчих днів буде вкрай нестабільне. Можливі не тільки банальні з’ясування стосунків, сварки, але й шантаж, різного роду провокації, відверті погрози. Всі проблеми вийдуть назовні й «не помітити» їх буде просто не можна. Їх не вдасться «забалакати», так само, як залишити «на потім», легковажно махнувши рукою. Потрапивши в яму, з неї намагаються мерщій вибиратись, а не починають мріяти про те, де поставити журнальний столик, а де абажур. Ця квітнева повня покаже, наскільки правильними, чи не дуже, були всі попередні рішення і кроки. У будь-якому разі – лише щасливих змін!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1940 році: – 1,5; а найтеплішим у 1949 –  +26,9.

 
 
LIVE OFFLINE
track image
Loading...