Голова Гадяцької РДА набирається досвіду у Катовіце

30051643 2081851815431117 4741911049050499931 o
Поділитися новиною

30051643 2081851815431117 4741911049050499931 oОлексій Матюшенко пише у Фейсбуці:

“Польський досвід як взірець для створення місцевих пожежних охорон 
Зараз в Гадяцькому районі будуємо мережу місцевих пожежних охорон. Перебуваючи на навчанні в Польщі, мав прекрасну нагоду запозичити передовий досвід. Щоб реалізувати його в районі і зробити пожежну охорону ще ефективнішою. А повчитися у колег — справді є чому.

Як пожежна охорона працює в Польщі
Провінційне польське місто Катовіце. Тут мешкає 300 тисяч жителів, тож його можна порівняти із тією ж таки Полтавою. Отже, як тут налагоджена система пожежної охорони.
У Катовіце діє центральний підрозділ охорони. Його працівники здійснюють в середньому по 3 виїзди на пожежі на добу. Технічне забезпечення служби — дійсно вражає! Тут повний арсенал: човни, пожежні автомобілі різних розмірів та потужностей. Автопарк, до слова, регулярно оновлюється — тільки цього року рятувальники отримали на озброєння два новенькі автомобілі IVECO.
Предмет особливої гордості — пожежні вишки (кожна із яких коштує 2 мільйони євро). З їх допомогою пожежники можуть дістатися до найвищих поверхів висотних будівель і торгових центрів (до слова, споруди в Катовіце сягають заввишки 60 метрів).
Утримання пожежної охорони в місті Катовіце фінансується за кошти самого міста, а не з центрального бюджету. Хоча, як говорять польські пожежники, держава також коштів не шкодує — адже легше і дешевше попередити лихо, ніж потім усувати наслідки.
Крім центрального підрозділу, в Катовіце діють мобільні пункти надання допомоги. Вони особливо незамінні, коли виникає пожежа на великих об’єктах, чи приміром, горять ліси і необхідно стягнути велику кількість людей та техніки. Мобільний пункт може вміщати до 60 рятувальників — тут обладнано необхідні умови для перепочинку, і навіть, є власна кухня. Так що, мобільні пункти, так само, як і центральний підрозділ, може діяти в цілодобовому режимі.
Крім центральної частини та мобільних пунктів, також у кожному селі діє місцева пожежна охорона, яку ще називають “Добровольці”. Це люди, котрі не прив’язані до пожежної охорони, але коли виникає пожежа, паводок або інша небезпека, то вони активно беруть участь у ліквідації надзвичайних ситуацій. Але їхні дії підконтрольні центральній пожежній охороні в Катовіце. До слова, у Польщі пожежники, поліцейські і медики перебувають в тісній співпраці. Навіть будівлі цих установ розташовані поруч.
У Польщі бути пожежником дуже почесно і престижно. Хоч заробітна плата відносно невисока (по європейських мірках) і становить близько 750 євро. Також польські пожежники і члени їхніх сімей мають соціальний пакет: безкоштовне медичне і пенсійне страхування.
На пожежній базі у Катовіце для вогнеборців працює спортивна зала, де пожежники мають щоденні тренування. Також є власна футбольна команда, яка бере участь у різноманітних змаганнях.
Графік роботи для одного наряду (8 чоловік): 1 день чергування, а потім — 2 дні для відпочинку. Під час спілкування з пожежними я особливо потоваришував із одним з них — Романом. Дуже цікавий, завзятий молодий чоловік: до речі, планує на велосипеді дістатися Києва, а потім відвідати Одесу. Фізично розвинений і підготовлений молодик, який разом зі своєю командою дуже люблять і цінують свою роботу. Його очі, коли він говорив про роботу горіли, а це означає, що людина захоплюється своєю діяльність.
Роман і команда показали все рятувальне спорядження: починаючи від ножиць, генераторів і пилок, закінчуючи автопарком. Вони горді, що мають на озброєння таке обладнання.
Переймаючи досвід польських колег, мав нагоду поділитися нашими напрацюваннями у сфері МПО. Закордонні колеги ще пам’ятають радянський автомобіль ЗІЛ, тому щиро посміхалися, коли його побачили. Навіть запитали: « А що, він ще живий і навіть їздить?».
Пояснив колегам, що нам поки що не до жиру, а автівки ці досить ефективно працюють у наших МПО. Також продемонстрував їм новий МАЗ, який отримало наш Гадяцький районний підрозділ ДСНС. До речі, поляки розповіли, що в них теж є 2 подібні автомобілі і їхньою роботою вони дуже задоволені.
Обов’язково втілимо передовий досвід у Гадяцькому районі
Відвідини пожежної частини у Катовіце лишило купу емоцій. Вражений технікою, про яку наші пожежники поки що можуть тільки мріяти. Але водночас задоволений від того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Ми пішли шляхом створення потужних місцевих пожежних охорон. На черзі — відкриття філії Краснолуцької МПО у Великих Будищах і Книшівці. Продовжуємо вдосконалювати і будувати наші сучасні центри безпеки. Маємо стандарти, на які рівняємося. І віримо в те, що незабаром вже Гадяцький досвід будуть переймати колеги з інших регіонів України. Адже пожежна охорона у Гадяцькому районі буде потужною, оперативною і ефективною!
Хочу принагідно подякувати голові обласної держадміністрації Валерію Головку та начальнику ГУ ДСНС України в Полтавській області Володимиру Салогубу, які підтримують наші починання. Судіть самі: за їхньої безпосередньої підтримки район отримав і новий пожежний автомобіль МАЗ, і 4 автомобілі ЗІЛ, які передані в користування для створених місцевих пожежних охорон. Для впровадження цих важливих проектів були залучені обласні кошти і кошти наших міжнародних партнерів GIZ. Ось так спільними зусиллями ми впевнено крокуємо до поставленої мети. До речі, у травні GIZ планує поїздку в Німеччину з тематики місцевих пожежних охорон. Вірю, що вдасться запозичити і передовий німецький досвід, щоб обов’язково втілити його в життя!”

2 коментарі до “Голова Гадяцької РДА набирається досвіду у Катовіце

  1. А чому з собою не взяли Губського В.В.? Я впевнений, що він не відмовився побувати та перейняти досвід у колег,як фахівець цієї справи. А ви зайнялися б дорогами в місті та районі. Бо вже і біля райдержадміністрації не проїдеш , не тощо по місту. А ви все подорожуєте.

  2. ну містом вони не можуть зайнятися, бо не їх профіль. ТЕПЕРІШНІ займаються лише тим з чого можна нажитися – земля, сміття, охорона, ……. а дорогами неможна!!!!!! там одні витрати!!!!!! та й знання польські до наших доріг не підходять.

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...