Про організацію санаторно-курортного лікування у 2017 році громадян, постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС

3cb4e3778f32a2fa055af45a61b7bc53 XL
Поділитися новиною
3cb4e3778f32a2fa055af45a61b7bc53 XLПостановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Порядок).

Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, починаючи з 2017 року. Зокрема, укладання тристоронньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. Також порядком передбачено ведення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, і порядок виплати такої компенсації. Крім цього, інформуємо, що Міністерством соціальної політики розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення у 2017 році розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам відпочинку», який погоджено усіма зацікавленими органами виконавчої влади та на даний час знаходиться в Міністерстві юстиції України для надання експертного висновку.

Проектом постанови передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам і закладам відпочинку для санаторно-курортного лікування постраждалих осіб буде становити:

– для осіб, віднесених до категорії 1, – 5250 грн;

– для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (із наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 17390 грн;

– для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 10840 грн.

За довідками просимо звертатися за телефонами: 3-14-82, 2-06-54.

Про оздоровлення інвалідів загального захворювання та з дитинства у 2016 році

У поточному році Гадяцькому району з Державного бюджету доведено асигнувань на суму 98,7 тис. грн на оздоровлення інвалідів загального захворювання та з дитинства.  Придбано 21 путівку згідно черги і профілю захворювання у санаторії та терміни, які добровільно обрали пільговики, а саме: Міжгосподарський санаторій «Токарі» – 3 путівки на загальну суму 13,4 тис. грн; Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України – 6 путівок на загальну суму 27,8 тис. грн; Державне підприємство «Клінічний санаторій «Авангард» – 5 путівок на загальну суму 23,9 тис. грн; Товариство з обмеженою відповідальністю «Санаторій «Псьол» – 3 путівки на загальну суму 14,4 тис. грн; ПАТ «Санаторно-готельний комплекс «Дніпро-Бескид» – 2 путівки на загальну суму 9,6 тис. грн; Державне підприємство «Клінічний санаторій ім. Горького» – 2 путівки на загальну суму 9,6 тис. грн. На початок року на обліку для надання санаторно-курортних путівок перебувало 298 інвалідів загального захворювання та з дитинства, відповідно до профілів захворювання. На 1 грудня 2016 року  на облік на забезпечення санаторно-курортними путівками стало 77 інвалідів загального захворювання та з дитинства.

Станом на 1.12.2016 року безкоштовними санаторно-курортними путівками, що закуплені Міністерством соціальної політики, забезпечено 15 інвалідів загального захворювання та з дитинства.

Про оздоровлення ветеранів та інвалідів війни у 2016 році

У рамках виконання Районної програми соціального захисту осіб із обмеженими фізичними можливостями та учасників АТО, мобілізованих та окремих пільгових категорій населення на 2013-2020 роки на оздоровлення інвалідів та ветеранів війни у 2016 році з місцевого бюджету виділено асигнувань на загальну суму 61,6 тис. грн, у тому числі з районного бюджету – 35,6 тис. грн та з бюджету міста Гадяча – 26,0 тис. грн. До Міжгосподарського санаторію «Токарі» на оздоровлення   у 2016 році відбуло 8 ветеранів за рахунок коштів із районного бюджету та 6 ветеранів за рахунок бюджету міста.

Безкоштовними санаторно-курортними путівками, що закуплені Міністерством соціальної політики, забезпечено 7 інвалідів війни, 1 учасника бойових дій та 1 учасника війни.

Станом на 1.12.2016 року для забезпечення санаторно-курортними путівками у 2017 році перебуває на обліку 52 ветерани війни відповідно до профілів захворювання.

Згідно Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року №200, путівками забезпечуються інваліди війни та учасники бойових дій із числа учасників антитерористичної операції. Станом на 1.12.2016 року оздоровлено 7 учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, путівками, що закуплені Міністерством соціальної політики. У черзі на забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 33 учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 року №785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян», інвалідам війни виплачується грошова компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування один раз на два роки, у розмірах: 1 і 2 групи – 100 відсотків середньої вартості путівки, 3 групи – 75 відсотків середньої вартості путівки. Наказом Мінсоцполітики від 9.03.2016 року №226 установлено середню вартість для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки на 2016 рік в розмірі 400 гривень. У 2016 році мають право на виплату вищевказаної компенсації 76 інвалідів війни 1 та 2 групи, та 21 інвалід війни 3 групи.

В. Тарасенко, начальник управління соціального захисту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...