Запитання-відповіді про призначення субсидій

20150414121831
Поділитися новиною

201504141218311. Чи змінено норми використання природного газу на опалення у порівнянні з минулим опалювальним сезоном?

Субсидія призначається у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.  У минулому році при розрахунку призначення субсидії застосовувалась соціальна норма використання природного газу на опалення у розмірі 7,0 м3 на 1 м2 опалювальної площі. З 30 квітня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №317 (набрала чинності 30 квітня 2016 року), дійсно змінено соціальну норму використання природного газу на опалення з 7,0 м3 до 5,5 м3 на 1 м2 опалювальної площі на місяць. Дана норма застосовується в опалювальний період саме 2016-2017 років.

2. Яка є можливість оформлення субсидії особі, яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично там проживає?

Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі – орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

3. Які документи надаються для призначення субсидії?

Для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі – за місцем проживання): – заяву про призначення житлової субсидії; – декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами. Особи, які орендують або винаймають житло, додатково подають договір найму (оренди) житла.

4. Після подачі заяви та декларації у який термін управліннями соціального захисту населення призначається субсидія?

Для призначення субсидії органи соціального захисту населення направляють запити та одержують інформацію від  усіх підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; – Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів; – Пенсійного фонду України – щодо суми пенсійних виплат. Після отримання відповідної інформації органи соціального захисту населення опрацьовують документи та приймають рішення про призначення субсидії. Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її збігу з даними, поданими в заяві та декларації. За результатами прийнятого рішення органами соціального захисту населення надається повідомлення про розмір призначеної субсидії.

9. Чи необхідно при оформленні субсидії вказувати відсотки від депозиту як один з видів доходу?

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року №475 (набрала чинності 21 липня 2015 року) до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій внесено зміни, якими встановлено, що «до сукупного доходу не враховуються, зокрема, доходи від розміщення депозитів». Отже, депозити і відсотки по них не враховуються як доходи і не входять у перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинено її надання.

10. На який термін призначається субсидія?

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше, ніж 12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня). У разі встановлення рішенням органів місцевої влади дати початку (закінчення) опалювального періоду, що відрізняється від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія, проводиться перерахунок субсидії у межах установленого строку її призначення. Це стосується житлових будинків та квартир, як з централізованим опаленням, так і з індивідуальним. У разі подання заяви на призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду субсидія призначається з початку такого періоду.

11. Чи існують будь-які умови, за яких субсидія не призначається?

Субсидія не призначається у разі здійснення купівлі або оплати послуги (одноразово), протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть призначати субсидії, як виняток. Рішення про призначення (не призначення) субсидії у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

5. Чи має право на призначенням субсидії сім’я, до складу якої входить працездатна особа, яка не працює?

Факт неперебування у трудових відносинах не впливає на право отримання субсидії. Якщо повнолітня особа не має доходів, для розрахунку субсидії буде враховано умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

6. Чи можна після отримання субсидії  продати, подарувати або передати у спадок житло, на яке вона була оформлена?

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, яка регулює порядок надання населенню житлових субсидій, чітко встановлено, що субсидія є безповоротною державною допомогою і її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.

7. Якщо є заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, чи може сім’я звернутися за призначенням житлової субсидії?

Наявна заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлення субсидії. При цьому звертаємо увагу, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Невикористана сума субсидії, унаслідок економії споживання послуг, може бути використана як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу, на наступні розрахункові періоди.

8. Чи необхідно додатково звертатися до управлінь соціального захисту населення для перерахунку розміру субсидії у зв’язку з підвищенням вартості житлово-комунальних послуг?

У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, для оплати яких призначено субсидію, управліннями соціального захисту населення проводиться автоматичний перерахунок розміру субсидії у межах терміну її призначення, без додаткового звернення громадян. При цьому обов’язкова частка плати сім’ї за житлово-комунальні послуги залишається незмінною, змінюється лише розмір призначеної субсидії. За результатами проведених перерахунків Вам буде доставлено повідомлення про розмір призначеної субсидії.

12. Якщо в минулому році особа працювала та отримувала пенсію, але на даний час доходів, крім пенсії, не має, які доходи будуть враховані при розрахунку розміру субсидії?

Згідно внесених змін до Порядку призначення субсидії (набрали чинності 21.09.2016), у разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

13. Чи враховується до доходу сім’ї вартість отриманої путівки на санаторно-курортне лікування?

Інформацію про доходи сім’ї управління соціального захисту населення отримують, зокрема, шляхом направлення електронних запитів до Державної фіскальної служби України. Так, дійсно, ще минулого року вартість путівки включалась до річного доходу громадян і впливала на розмір субсидії, але в поточному році внесено зміни, і відтепер вартість санаторно-курортного лікування ніяким чином не впливає на розмір субсидії. Для перегляду розміру субсидії громадянину потрібно звернутися до територіального управління соцзахисту та подати відповідну заяву та декларацію на отримання субсидії.

Управління соціального захисту  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...