Подача декларації з податку на прибуток за І квартал 2016 року
Починаючи зі звітних кварталів 2016 року, декларацію з податку на прибуток підприємств щоквартально повинні подавати платники податку на прибуток підприємств з доходом за минулий 2015 рік понад 20 млн грн.
Також за підсумками першого кварталу 2016 року слід відзвітувати підприємствам, які з другого кварталу перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
У разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування звітувати поквартально слід тим підприємствам, які, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, за 2015 рік отримали дохід більший, ніж 20 млн гривень. Якщо дохід за 2015 не перевищив 20 млн грн, то декларацію слід подавати за 2016 рік.
Також платникам єдиного податку слід подавати декларацію із податку на прибуток поквартально у разі виплати дивідендів та сплати авансових внесків із податку на прибуток. При цьому в декларації слід заповнити рядок 20 і додаток АВ, де відобразити суму сплачених авансових внесків у разі виплати дивідендів у І кварталі 2016 року.
Подати декларацію з податку на прибуток за I квартал 2016 року необхідно не пізніше 10 травня 2016 року, а сплатити податок на прибуток за I квартал – не пізніше 20 травня 2016 року. Платники податку на прибуток (крім суб’єктів мікропідприємництва, якщо у них дохід у 2015 році перевищив 20 млн грн, а середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 10 осіб, а також суб’єктів малого підприємництва, в яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб, а річний дохід не більше 50 млн євро за середньорічним курсом НБУ (ч.3 ст.55 ГКУ)) подають разом із відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає баланс і звіт про фінансові результати.
Квартальники, дохід яких за 2015 рік перевищив 20 млн грн, зобов’язані при обчисленні податку на прибуток розраховувати різниці, які відображати в рядку 03 та додатку РІ, заповнювати додатки АМ та ЦП (у разі здійснення операцій із цінними паперами).
Т. Чорнобривець, перший заступник начальника Гадяцької ОДПІ
Якщо змінюємо систему оподаткування
Гадяцька ОДПІ повідомляє, що у разі переходу осіб зі спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, на сплату інших податків і зборів, установлених Податковим кодексом, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 Кодексу, вони зобов’язані зареєструватись платником ПДВ. Реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів. Відповідно до вищезазначеного пункту особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, зокрема у разі якщо загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).
При цьому для реєстрації платником податку на додану вартість до оподатковуваних операцій належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Із метою правильного обрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та транспортного податку, платники можуть провести звірку у контролюючих органах.
Н. Шевченко, начальник відділу організації роботи Гадяцької ОДПІ