Чоловік нападав на неповнолітніх. Що каже поліція?

Чоловік нападав на неповнолітніх. Що каже поліція?

Чоловік нападав на неповнолітніх. Що каже поліція?

Поділитися новиною

Чоловік нападав на неповнолітніх. Що каже поліція?21 квітня у приміщенні місцевого райвідділу поліції відбувся прийом громадянначальником  ГУ НП у Полтавській області Олегом Бехом. Через те, що візит начальника у Гадяч було анонсовано за день до його приїзду, поспілкуватись із ним прийшло всього п’ятеро осіб. 

Одним із небагатьох, хто завітав на прийом, був Олександр Сиваш (голова ГО «Гадяцька народна рада»). Цікавило кілька питань: незаконний видобуток піску, неконтрольована вирубка лісів і продаж алкогольних напоїв неповнолітнім. Активіст скаржився на повну бездіяльність поліції і абсолютне небажання співпрацювати із громадськістю. Суть розмови передаємо коротко.

По розкраданню піску:

Збитки за незаконний вибір піску на території району відсутні. Тому за вчинення подібних злочинів передбачена лише адміністративна відповідальність. Наразі повідомлень про розкрадання піску поліція не отримувала. Тож і возять його безкарно. Головний поліцейський області порадив просто узаконити питання забору піску.

Вирубка лісу:

Це питання у стінах місцевої поліції розглядалось неодноразово. Є конкретний заявник, заведена кримінальна справа, встановлюється винна особа. Наразі екологами  проводиться дослідження. За завдані збитки винних буде притягнуто до відповідальності.

Не залишили без уваги і підприємця, який нині займається заготівлею деревини у районі. Поліцейські кажуть, що і його діяльність на теренах Гадяччини не вирізняється прозорістю…

– Продаж неповнолітнім спиртного:

Жодного випадку продажу спиртного дітям поблизу райвідділу (майже вся вулиця Гетьманська) не задокументовано. Але подібні випадки, як не прикро, у Гадячі присутні. Проводяться рейди, і винні особи затримуються.

Після почутого під час розмови, у нас склалося враження, що нинішня поліція займає досить цікаву позицію – намагається залучити до співпраці якомога більше громадськості, тоді і відповідальність за бездіяльність перекладається на усіх рівномірно. Тільки правоохоронці чомусь забувають той факт, що активісти працюють на добровільних засадах, а правоохоронці отримують законну зарплатню.    

По закінченню прийому громадян начальник поліції погодився відповісти на питання місцевих ЗМІ. Ми підготувались змістовно, запитань до головного поліцейського області було багатенько.

Про напад на неповнолітніх

Місяць тому у Гадячі по вул. Кіндратенка стався напад на дівчину. На щастя, усе обійшлося, а поліцейські швиденько проанонсували затримання ймовірного підозрюваного. Щоправда не у Гадячі, а в сусідньому районі. І знову шокуюча новина – черговий напад на 9-річну дівчинку, дуже схожий на попередній.

Чи не пов’язують ці випадки між собою?

«Звісно, пов’язуємо. На сьогодні зловмисник затриманий (станом на 20 квітня) із ним працюють слідчі. Проведене упізнання. Йому буде призначена психіатрична експертиза. І якщо лікарі нададуть висновок про хворобу, до нього будуть вжиті заходи медичного впливу, і осудною ця людина не вважатиметься».

Чи контролюються особи із психічними розладами правоохоронцями?

«Якщо людина була притягнута до відповідальності за аналогічні злочини, то вона ставиться на облік у поліції і контролюється. Якщо ж людина не притягувалась до відповідальності, то поліція може й не знати про її існування. Таких осіб прослідковують тільки лікарі.

Частково контроль за особами із психічними порушеннями ведеться дільничними інспекторами поліції».

Як стало відомо через кілька днів після прес-конференції,  суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для 40-річного зловмисника, який нападав на дівчат. Працівники поліції повинні чергувати біля дому нападника.

Азартні ігри у Гадячі

Близько місяця тому у місті з’явився гральний заклад, замаскований під комп’ютерний клуб. На сьогодні, за перевіреними даними, він продовжує функціонувати.  

Які дії вживаються правоохоронцями?

Як повідомили правоохоронці, наразі факт незаконного функціонування грального закладу ще не доведено. Головний поліцейський області наголосив на тому, що доведення факту незаконної організації грального бізнесу є обов’язковим аспектом. Також потрібно  встановити особу, яка організувала гральний бізнес, задокументувати конкретних гравців, які принесли кошти, наявність «касира». Крім того, адміністративну відповідальність можуть понести і гравці, які знаходяться у закладі.

А коли гра здійснюється через Інтернет-мережу, то взагалі часу на документування може піти дуже багато (рік, а може, й більше). А поки поліція, не поспішаючи, документує факти, заклад функціонує. 

Чи існує у нас наркоторгівля?

Це питання переадресували начальнику поліції Віталію Ботвині. 

«По деяких зверненнях не можу коментувати, адже існує таємниця слідства.

Можу повідомити, що ми перші в області задокументували факт збуту наркотичних речовин і направили справу до суду. Була інформація по розповсюдженню і вживанню метамфітаміну, але експертні дослідження її не підтвердили. 

Поліцейські проводять рейди по місту, навчальних закладах, працюють дільничні інспектори. На щастя, відомості про торгівлю більш потужними наркотичними речовинами відсутні. Якщо хтось володіє такою інформацією, просимо повідомляти до правоохоронних органів».

На кінець розмови Олег Бех пообіцяв більш детально розглянути усі питання, які пролунали на зустрічі, і надалі тримати їх під особистим контролем.

Оксана Кириченко

Після зустрічі зі ЗМІ Олег Бех провів нараду з особовим складом підрозділу.  А також вручив приємні подарунки дільничним офіцерам поліції – планшети, які дозволять правоохоронцям більш ефективно виконувати свої обов’язки.

 

1 коментар до “Чоловік нападав на неповнолітніх. Що каже поліція?

  1. По слухам, маньяк це такий собі Вова з Черемушок. Хтось знає, чи це правда? Діти навчаються в 4 школі, хотілось би знати…

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...