Обережно! Навколо КЛІЩІ!

Обережно! Навколо КЛІЩІ!

Обережно! Навколо КЛІЩІ!

Поділитися новиною

Обережно! Навколо КЛІЩІ!Кліщі – переносники цілого списку небезпечних захворювань. Зона проживання їх велика, вони буквально усюдисущі, тому думка, що кліщів можна «підчепити», гуляючи у лісі чи парку, не зовсім вірна, адже величезна кількість цих “кровососів “може мешкати і на вашому улюбленому газоні. Кліщі живуть на деревах, чагарниках та траві, зазвичай не піднімаючись на висоту понад півтора метри.

Тому завжди, повертаючись із прогулянки, огляньте одяг і шкіру.

При укусі кліща під шкіру потрапляє слина. Як правило, укус кліща не відчувається, тому що в слині міститься фермент, близький по властивості до анестезії. Якщо ви раптом виявили на собі кліща. Намагайтеся його видалити самі. Кліщ помирає, якщо капнути на нього медичним спиртом або соняшниковою олією, “викручувати” кліща, потрібно проти годинникової стрілки.

Витягнути кліща з рани можна ще декількома методами:
– за допомогою пінцета (можна пальцями, обгорнутими в марлею) повільно витягніть кліща. При цьому рухи повинні бути акуратними і плавними;
– якщо у вас немає впевненості, що можете витягти всього кліща, то можна капнути на місце укусу крапелькою парафіну. Таким чином вдасться закрити доступ паразита до повітря. Комаха задихнеться, і її можна буде цілою абсолютно безболісно витягти.
Потрібно кілька днів спостерігати за загоєнням ранки на місці укусу. Потрібно негайно звернутися до медиків, якщо:
– під час видалення кліща з ранки головка паразита залишилася в тілі потерпілого;
– на місці укусу утворилося сильне почервоніння або набряк;
– протягом місяця після укусу у вас підвищилася температура, з’явилися висипи, світлобоязнь, головний біль, тяжкість при рухах шиї або очей, болі у м’язах і суглобах.

Бережіть і своїх вихованців, адже вони найчастіше страждають від укусів кліщів, регулярно оглядайте їх після прогулянок. Якщо ж ваша собака живе на вулиці, приділіть їй пару хвилин, огляньте область шиї і вуха. Якщо кліщ виявлений – негайно до ветеринара! Укушені тварини при ненаданні їм своєчасної допомоги гинуть. Щоб уникнути укусів, використовуйте спеціальні спреї або краплі, які можна придбати в зоомагазинах. Вони допоможуть у боротьбі з кліщами. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...