«Ми вам шо, водолази?» або Хто повинен ремонтувати водопровід кооперативу
Уже минув місяць із лишком, як місто потерпало від кількаденного відключення води, але деякі гадячани й досі страждають. Жителі провулку Дачний не можуть налагодити водопостачання, а причина в тому, що просто не знайдуть крайнього – того, хто повинен ремонтувати поломку.
– Після того, як включили воду, ми почули, що у сусідському колодязі дзюрчить вода. Відкрили люк, подивилися – зі стіни, де розташована центральна труба, шурує вода, – розповідає подробиці несправностей житель провулку Володимир Скляр.
Гадячани відразу ж передзвонили у комунальну службу. На їхній виклик приїхали сантехніки, відкачали воду, подивилися: треба розкопувати. Сказали, роботи потрібно погодити з керівництвом.
– Минає тиждень – ніхто не приїжджає. Телефонуємо знову. Приїжджають із ВУЖКГ, кажуть: «Ми вам шо, водолази?» Знову ж яма повна води, – продовжує Володимир.
Жителі провулку розповідають, що працівники від робіт відмовилися, мовляв, це територія житлово-будівельного кооперативу, якої немає на балансі комунального підприємства. А отже доведеться ремонтувати самим. Обурені жителі взялися розкопувати мережу. Не отримавши результату, знову звернулися до комунальної служби. Робітники приїхали, воду викачали – і все. Кажуть, шукайте тих, хто займатиметься ремонтом.
– Але чому так? Договори всі укладені з ВУЖКГ! – не стихають мешканці приватних будинків.
Жителі провулку знову, занурившись у воду, намагалися знайти трубу, в якій начебто і вся причина. Але дістатися до неї так і не змогли, не знаючи навіть, на якій глибині та закладена.
Про кооператив деякі жителі провулку навіть не чули, тому й не розуміють відмов комунальників. Мовляв, кошти за воду вони ж платять ВУЖКГ.
Щоб зрозуміти причину відмови організації з водопостачання, ми зателефонували до керівника – Віктора Приходька. Він пояснив, що дійсно ця мережа не знаходиться на балансі комунального підприємства, а отже й схеми відсутні. Провулок забудовувався кооперативно, тому й технічна документація з планом повинні бути на руках у самих жителів. А це вже інше питання, чи всі господарі їх зберегли.
Жителі провулку сплачують лише тариф на водопостачання, до якого обслуговування не включено. Отже, на таких об’єктах ремонтні бригади працюють за окрему плату.
– Ці люди в мене на прийомі були. Їм було пояснено, що треба зробити технічну документацію, тільки тоді ми зможемо займатися ремонтними роботами. Хоча наші працівники виїжджали, відновили запірну арматуру, – пояснює керівник комунального підприємства.
Тож ситуація, як бачимо, зайшла в глухий кут. Жителі Дачного повідомили, що «…через бездiяльнicть комунальникiв у викопанiй канавi стався зсув ґрунту, який спричинив порив телефонного кабелю, що прокладений над водогінною трубою! I знову запитання: хто буде ремонтувати?!»
Але ж чи не самі гадячани собі клопоту додали? Як кажуть, не знаючи броду, полізли у воду. Шукати винних серед працівників ВУЖКГ чи варто? Адже колись члени кооперативу самі ж прокладали водопровідні схеми – своїми силами, «своїми трубами»… Та чи старожили повідомили про це нинішніх власників – погодьтеся, це вже інша історія.
Олена Савченко