4 кроки оформлення субсидії

4 кроки оформлення субсидії

4 кроки оформлення субсидії

Поділитися новиною

4 кроки оформлення субсидіїУ квітні кожна сім’я одержить бланки Заяви та Декларації для звернення за субсидією.

Бланки необхідно заповнити та подати до відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Гадяцької райдержадміністрації за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 36.

Спеціалісти управління соціального захисту населення перевіряють право на призначення субсидії та визначають її розмір. Субсидія призначається, якщо розмір плати у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами перевищує обов’язковий відсоток платежу, який визначається для кожної сім’ї індивідуально та залежить від рівня її доходів.

Управління соціального захисту населення надає повідомлення про призначення (не призначення) субсидії. У разі призначення субсидії вона перераховується на рахунки одержувача в житлово-комунальних підприємствах.

Субсидія не призначається, якщо

  • Сім’я протягом року здійснила купівлю на суму, яка перевищує 50 тис. грн.

Відповідальність при наданні декларації про доходи.

  • Правдивість задекларованих даних перевіряється шляхом подання управлінням соціального захисту населення запитів до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду.
  • Якщо надані неправдиві або неповні відомості, надання субсидії припиняється, а надміру перерахована сума повертається у подвійному розмірі.
  • Про зміни обставин, які впливають на призначення субсидії (зміни у складі сім’ї, у переліку послуг тощо), заявник зобов’язаний повідомити управління соціального захисту населення у місячний термін.

Нове у призначенні субсидії з 1 травня 2015 року

Жодних додаткових документів – для призначення субсидії необхідно надати лише Заяву і Декларацію.

Субсидію можуть отримати громадяни, які не зареєстровані у житловому приміщенні – на підставі договору оренди та у разі оформлення особових рахунків на таких осіб.

Тим, хто наразі одержує субсидію, вона буде продовжена на новий термін автоматично без звернень громадян.

Субсидія призначається на 12 місяців. Право на її продовження на новий термін визначається спеціалістами управління автоматично, без звернень громадян.

Сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами доходів, без урахування податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

Відмінено обмеження, за яких раніше субсидія не надавалася: наявність додаткових житлових приміщень, двох і більше транспортних засобів, працездатних громадян, які не працюють, здачі в оренду житла.

Для студентів, осіб, призваних на військову службу, при визначенні розміру субсидії враховується фактичний розмір отриманих доходів.


 

Інструкція про порядок заповнення бланків

Заява про призначення житлової субсидії

Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації. Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.

При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію («на оплату житлово-комунальних послуг» та/або «на придбання твердого палива та скрапленого газу»). Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

У Заяві про призначення житлової субсидії також необхідно:

1) у графі «Номер особового рахунку» – указати номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» – указати назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме «є лічильник»/«немає лічильника».

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

У розділі І вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.

Просимо звернути увагу!

Бланки заяв та декларацій ви отримаєте у 2015 році до 15 квітня та до 1 листопада.

Опалювальний період для будинків з індивідуальним опаленням визначено з 1 жовтня по 30 квітня.

У разі звернення із заявою про призначення субсидії до 30 травня 2015 року та при наявності права на призначення субсидії, субсидія буде призначена з квітня 2015 року.

До уваги громадян, які проживають у сільській місцевості! Документи необхідні для призначення субсидії приймаються у сільських (селищних) радах уповноваженими особами.

Якщо при заповненні документів ви допустили помилку, за додатковим комплектом бланків звертайтеся до організації-надавача послуг, яка здійснювала доставку бланків, у сільській місцевості – до уповноваженої особи.

Важливо! Субсидія надається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409.

Соціальні норми житла для розрахунку субсидії – 13,65 кв. метра загальної (опалювальної) площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

За роз’ясненнями щодо цін і тарифів на послуги, соціальних норм житла та соціальних нормативів користування послугами звертайтеся до підприємств-надавачів відповідних послуг:

ПАТ «Полтаваобленерго» – 2-17-41;

КПТГ «Гадячтеплоенерго» – 2-37-22;

ПАТ «Гадячгаз» – 2-25-02.

Звертаємо увагу!

У разі виникнення додаткових питань щодо заповнення Заяви та Декларації, порядку надання субсидії Ви можете звернутися до відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Гадяцької райдержадміністрації за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 36, чи подзвонити за телефоном 3-14-82.


 

Порядок звернення за призначенням субсидії

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Із 1 травня субсидію можуть отримати громадяни, які не зареєстровані у житловому приміщенні – на підставі договору оренди та у разі оформлення особових рахунків на таких осіб.

Право на отримання житлової субсидії мають домогосподарства, в яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, із урахуванням пільг, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Із 1 травня 2015 року призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів – Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Для громадян, які орендують житло, додатково необхідно надати договір оренди.

Бланки Заяви та Декларації кожне домогосподарство отримає у квітні 2015 року від підприємств, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення.

Указані документи необхідно заповнити та з 1 травня 2015 року подати особисто або направити поштою до Управління соціального захисту населення Гадяцької райдержадміністрації за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 36. У сільській місцевості документи для призначення субсидії приймаються уповноваженими сільських рад.

Важливо! Особам, які отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше наданих документів.

Звертаємо увагу: одне домогосподарство подає один пакет документів!

Управління соціального захисту населення протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для нарахування субсидії, виносить рішення про призначення (непризначення) субсидії.

За результатами розгляду заяви про призначення субсидії, заявнику надається повідомлення про призначення (непризначення) субсидії.

У разі призначення субсидії, вона перераховується на рахунки одержувача в житлово-комунальних підприємствах. 

Отримати більш детальну інформацію щодо порядку призначення субсидій можна у відділі грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення за телефоном 3-14-82 або за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 36. Прийом громадян здійснюється: понеділок – четвер з 8.00 до 17.00 без перерви, п’ятниця – з 8.00 до 16.00 без перерви. Із метою уникнення черг проводиться попередній запис громадян на прийом.

Управління соціального захисту населення

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...