«Кращий державний службовець»
Нещодавно в Києві відбувся щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець», започаткований у 2008 році з метою зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби. Конкурс покликаний сприяти розвитку кадрового потенціалу державної служби, розбудові безперервної системи підвищення кваліфікації посадовців шляхом самоосвіти.
Цьогоріч Полтавську область представив 25-річний Костянтин Липівець, головний спеціаліст апарату в Гадяцькому управлінні соціального захисту.
Щоправда призових місць не зайняв, але досвіду набув чималого. Повернувшись до своїх робочих обов’язків, Костянтин поділився з нами своїми враженнями від конкурсу.
«Закінчивши Харківську національну юридичну академію України ім. Я. Мудрого, факультет підготовки кадрів для органів прокуратури України, у 2011 році я влаштувався у Гадяцьку районну раду на посаду спеціаліста першої категорії загального відділу виконавчого апарату райради. Рік по тому мені запропонували перейти в управління соціального захисту, де і працюю досі,» – розповідає хлопець.
Що ж підштовхнуло Вас взяти участь у такому конкурсі?
«Мені запропонували взяти участь. Так, на першому етапі, районному, я переміг, далі відправив свою роботу на обласний етап конкурсу. Там також отримав упевнену перемогу. Тож мене як кращого районного спеціаліста і направили вже на Всеукраїнський етап цього ж конкурсу».
Розкажіть, коли і де відбувся заключний етап? Чи важко було?
«Всеукраїнський конкурс відбувався із 25 по 27 листопада. Проводили його на базі Київського національного університету ім. Т. Шевченка, під егідою Національного агентства з питань державної служби в Україні.
Так, дійсно, на цьому етапі було важче, ніж на попередніх. Щодня конкурсанти слухали лекції на тему «Розробки закону про державну службу» та «Розгляд доповнень до закону України про запобігання і протидію корупції», що послужило своєрідним підвищенням кваліфікації. Також учасники конкурсу мали написати творчу роботу на тему «Особливості кар’єрного росту в органах державної влади місцевого рівня». Заключним етапом була самопрезентація. На жаль, призового місця я не зайняв, але у своїй роботі впевнений на усі 100%».
Чи плануєте ще брати участь у подібних конкурсах?
«Авжеж, жаль тільки, 2 роки підряд правилами конкурсу не дозволено брати участь одному службовцю. Тож через рік буду готуватись до чергового конкурсу. У своїх силах упевнений, можливості маю, то чому б ні. Маю непереборне бажання просуватись сходами саме державної служби».
Бажаємо швидкого кар’єрного росту. Дякую за розмову.
Оксана Кириченко