Що змінилося та що очікує платників ПДВ найближчим часом

Що змінилося та що очікує платників ПДВ найближчим часом

Що змінилося та що очікує платників ПДВ найближчим часом

Поділитися новиною

Що змінилося та що очікує платників ПДВ найближчим часомЧергові зміни щодо оподаткування платників податком на додану вартість внесені Законом України від 31.07.2014 р. №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», який набрав чинності з 3 серпня 2014 року.

Деякі нововведення є вже діючими, але основна їх кількість вступить у дію з 1 січня 2015 року.

Зокрема, уже сьогодні скасовано пільгу (ПДВ за ставкою 0%) для перевезень пасажирів у швидкісних поїздах Інтерсіті+. Тобто на вартість квитків при їх продажу нараховується ПДВ за ставкою 20%. Утратили пільгу і постачальники деревини щодо деяких товарних позицій. Скоротився перелік суб’єктів господарювання, на яких поширюється спецрежим (виключено діяльність із лісозаготівлі та вирубування лісу). До кінця року продовжено дію тимчасової пільги з постачання зернових та технічних культур.

У той же час з 1 жовтня 2014 року більшість сільгоспвиробників, які вирощують зернові і технічні культури, знову матимуть можливість оподатковувати експорт зазначених культур за нульовою ставкою ПДВ.

Як уже зазначалось, значні зміни в оподаткуванні ПДВ відбудуться з настанням 2015 року. До таких нововведень слід віднести впровадження електронної системи адміністрування ПДВ, яка передбачає перехід на оформлення податкових накладних лише в електронному вигляді, обов’язкову реєстрацію всіх без винятку податкових накладних і розрахунків коригування у Єдиному реєстрі, а також кардинальні зміни у системі бюджетного відшкодування ПДВ. Граничний обсяг операцій для обов’язкової реєстрації платників ПДВ становитиме 1 млн. грн., замість 300 тис. грн. Крім того, із початку року база оподаткування ПДВ буде встановлена на рівні суми – не менше ціни придбання товарів/послуг. Щодо звітності з ПДВ, то подаватимуть її всі платники в електронній формі з дотриманням умов реєстрації електронного підпису.

Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриватимуться платникам автоматично.

Л.М. Костюк, начальник відділу обслуговування платників податків

LIVE OFFLINE
track image
Loading...