Віктор Бугайчук: «Ціни на соціальні сорти хліба залишаться стабільними»

Віктор Бугайчук: «Ціни на соціальні сорти хліба залишаться стабільними»

Віктор Бугайчук: «Ціни на соціальні сорти хліба залишаться стабільними»

Поділитися новиною

Віктор Бугайчук: «Ціни на соціальні сорти хліба залишаться стабільними» До кінця року хліб простої рецептури на Полтавщині дорожчати не буде. Сьогодні голова ОДА Віктор Бугайчук підписав меморандум порозуміння з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна.

«Підписання цієї угоди з виробниками хліба, переробними та сільськогосподарськими підприємствами означає, що до кінця року хліб дорожчати не буде, – сказав Віктор Бугайчук під час підписання меморандуму.

– Сільгоспвиробники погодилися віддати частину зібраного зерна нового врожаю  в обласний резервний фонд, і тому Полтавщина буде з хлібом за звичними цінами. Хочу подякувати усім: і хлібопекарням, і виробникам борошна, і особливо сільгоспвиробникам – за громадянську позицію, соціальну відповідальність, що дозволяє зберегти стабільними ціни на такий важливий продукт для населення, як хліб».

«Полтавщина має виважені ціни на так звані «соціальні» сорти хліба простої рецептури, які вдається утримувати нижчими, ніж у середньому по Україні, – повідомила під час підписання меморандуму порозуміння між хлібопекарським підприємствам та виробниками зерна і борошна Олена Адамович, керівник департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА. – На момент підписання меморандуму передбачається гранична ціна на  пшеницю ІІІ класу на рівні 1840 гривень за тонну».

Це дасть можливість до  кінця 2014-2015 маркетингового року утримувати граничні ціни на хліб простої рецептури в таких межах:

– на хліб житньо-пшеничний – 4,70 грн. за 1 кг або 3,63 грн. за виріб вагою 700 г у роздрібній торгівлі;

– на хліб з борошна  пшеничного 1 ґатунку – 5,30 грн. за 1 кг або 3,52 грн. за виріб вагою 600 г;

– на хліб з борошна вищого та І ґатунку – 5,60 грн./кг або в роздрібній мережі 3,70 грн. за виріб вагою 600 г.

За словами Олени Адамович, меморандум передбачає формування регіонального запасу продовольчого зерна для потреб виробництва хліба простої рецептури на підставі заявок хлібопекарських підприємств у кількості 11,5 тис. тонн та за ціною до 20% нижчою за ринкову.

Присутні виробники хліба запевнили, що вони згодні підписати меморандум, оскільки розуміють усю відповідальність за стабільну ситуацію на Полтавщині. «Хоча ми не заробляємо на виробництві так званих соціальних сортів хліба, але розуміємо свою соціальну відповідальність перед людьми», – сказав Микола Мошківський, директор ТОВ «Комсомольськхліб плюс» (підприємства, що випікає хліб для обслуговування Полтави, Кременчука, Комсомольська та сусідніх районів). Інші керівники  фермерських та сільськогосподарських підприємств, представники переробної промисловості й хлібопекарі також погодилися підписати меморандум порозуміння.

У свою чергу Віктор Бугайчук від імені обласної влади пообіцяв сприяти тому, щоб фіскальні органи не заважали працювати виробникам хліба, не чіплялися до них через дрібні претензії з перевірками.

Він імені хлібопекарів Полтавщини голові ОДА Віктору Бугайчуку вручили духмяний коровай.

«Я дякую усім за розуміння, за підтримку, за ваш християнський світогляд, – сказав, звертаючись до присутніх виробників зерна та хліба, Віктор Бугайчук. – Особливо у такі важкі часи, як зараз, ми маємо об’єднатися разом, щоб гідно витримати  ворожу агресію. Я вірю в нашу перемогу. І ми всі разом з вами своєю відповідальною позицією, своїми вчинками її наближаємо». 

Управління інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації

LIVE OFFLINE
track image
Loading...