Відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів

Відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів

Відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів

Поділитися новиною

Відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробівНа даний час значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також тютюнокуріння серед неповнолітніх. Діти, постійно бачачи дорослих, у тому числі й батьків, які п’ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять, вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, свідомі люди, повинні потурбуватися про майбутнє покоління? У той час, як своїм дітям батьки забороняють вживати алкоголь, палити цигарки, продавці торгових точок, виходячи на роботу, забувають про це і при продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів не зважають на вік покупця.

Проте, хочеться нагадати, що Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів» передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець пива, крім безалкогольного, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує перелічені товари, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж вищевказаних товарів такій особі забороняється. Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів» за порушення вимог закону щодо обмеження продажу пива (крім

безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у сумі 6800 гривень.

Крім того, на підставі ст. 15 вказаного закону такому суб’єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Особа ж, яка безпосередньо здійснила продаж, тобто продавець, притягується до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.).

Людмила Олексієнко, провідний спеціаліст Гадяцького районного управління юстиції

2 коментарі до “Відповідальність за продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів

  1. Скажіть, а куди звертатися якщо я знаю в якому магазині регулярно продають цигарки та пиво неповнолітнім?

Comments are closed.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...