Порядок подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки

Порядок подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки

Порядок подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки

Поділитися новиною

Порядок подання документів в електронній формі для проведення електронної перевіркиГадяцька ОДПІ повідомляє, що з 07.03.2014 набрав чинності наказ Міндоходів України від 31.12.2013 № 898 «Про затвердження форматів та Порядку подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки». Наказом затверджено формати документів, які пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів та подаються в електронній формі платником податків для проведення електронної перевірки, а саме:

 Журнал господарських операцій;

Книга обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої і п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість), яка надається платником для проведення електронної перевірки;

Книга обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої і п’ятої груп, які є платниками податку на додану вартість), яка надається платником для проведення електронної перевірки.

Також затверджено Порядок подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки.

Нагадаємо, що платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з 2014 року мають можливість для проведення електронної перевірки.

Для цього такий платник повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки (форму заяви затверджено наказом Міндоходів України від 03.06.2013 № 143). Переваги електронної перевірки:

дистанційне обслуговування платників податків;

мінімізація впливу людського фактора;

підвищення якості проведення перевірки;

зменшення терміну проведення перевірки;

упевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

зниження адміністративного навантаження на платника.

Електронна перевірка для платників податків передбачена пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу від 02.12.2010 № 2755-V1.

О.Хелемеля, начальник відділу податкового аудиту

LIVE OFFLINE
track image
Loading...