Кабмін змінив карантинні обмеження: кому дозволили працювати. ОНОВЛЕНО
Кабінет міністрів на своєму засіданні у середу вніс зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Про це повідомили в телеграм-каналі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
“Уточнили перелік об’єктів, які можуть працювати під час карантину та категорії громадян 60 років і більше, які не підлягають самоізоляції”.
Зокрема, уряд дозволив працювати таким об’єктам:
– поштової та кур’єрської діяльності;
– будівельних робіт;
– зі збирання та заготівлі відходів;
– закладам торгівлі будівельними матеріалами.
Також Кабмін дозволив обходитись без самоізоляції деяким категоріям людей у віці старше 60 років. Це:
– державні службовці, депутати всіх рівнів, міські голови, судді та інші особи , на яких поширюється дія закону “Про запобігання корупції”;
– військовослужбовці та працівники ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів;
– особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення Covid-19;
– особи, які забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій, які:
- провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонної промисловості;
- надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я;
- є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
- включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
- є об’єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Крім того, Кабінет міністрів затвердив порядок обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, до обсерваторів (самоізоляторів).
Надав місцевим органам влади право здійснювати видатки на проживання осіб в обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).
P.S. Сьогодні, 9 квітня, на Єдиному веб-порталі вионавчої влади України “Урядовий портал“, оприлюднили повний текст постанови зі змінами, які трохи відрізняються від тих, які описані в першій інфографіці.
Зокрема визначено, що “особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою)” підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів).
Також постановою визначений порядок обов’язкової госпіталізації таких осіб до обсерваторів (ізоляторів).
Визначено також, що місцеві органи влади мають право здійснювати видатки на проживання осіб у обсерваторах за рахунок коштів місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).
Також у постанові доповнено перелік об’єктів, яким дозволено працювати на час карантину – це об’єкти поштової та кур’єрської діяльності; будівельних робіт; заклади торгівлі будівельними матеріалами; хімчистки.
Окрім цього, оприлюднено оновлений варіант попередньої інфографіки.
“БМ”
В Постанові КМУ 262 від 08.04.2020 року “заклади торгівлі будівельними матеріалами”
НЕ включені до переліку дозволених видів діяльності під час карантину.
Перевіряйте інформацію перед тим, як публікувати.
Є оновленний варіант картинки від КМУ, там теж відсутня строка про “заклади торгівлі будівельними матеріалами”.