Податківці полюють на тих, хто приймає горіхи
Згідно із законодавством, підприємець, який на ринку збирає горіхи у населення, має вимагати у людей довідку про наявність власної земельної ділянки, де й вирощує сільськогосподарську продукцію.
Дар’я Шляхова (головний державний інспектор відділу комунікацій ДПІ у м. Полтава) пояснює, що в разі здійснення закупівель сільськогосподарської продукції у громадян – власників присадибних земельних ділянок, ФОП, яка здійснює таку закупівлю, виступає ще і податковим агентом.
Тобто підприємці, які приймають горіхи в людей, мають надавати до Фіскальної служби певні документи (податковий розрахунок за формою №1-ДФ, в якому відображати виплачений (нарахований) дохід фізичним особам – виробникам с/г продукції за ознакою «148» – доходи від продажу с/г продукції).
Аби все було законно і у підприємця не виникло проблем з податківцями, операція з приймання горіхів має бути оформлена актом закупівлі із обов’язковим зазначенням прізвища, ім’я, та ідентифікаційного коду продавця продукції. А для впевненості, що горіхи вирощені у власному господарстві, а не вкрадені, наприклад, у сусіда, необхідно надати довідку від сільської, селищної чи міської ради про виділення ділянки.
На тих же, хто не знає і не буде дотримуватися вимог закону, обіцяють застосовувати штрафні санкції.
За інформацією Полтавського телеканалу «Місто»
Мудаки. Тоесть если я хочу продать 1кг орехов мне надо оформить кучу каких то сраных актов, взять еще справку что у меня есть земельна дилянка (пофиг что на ней растет), главное взять, она наверное тоже сколько то будет стоить. И тогда я могу продать орешки. Козлячая страна. Пусть нас уже захватят инопланетяне.