Місцеві пекарі дивують гадячан пасхальною здобою
Ви не вмієте чи не хочете пекти паску, мовляв, це занадто забарна справа? Не збираєтеся перейматися випічкою, бо для невеличкої сім’ї достатньо двох-трьох пасочок? Але ж так хочеться посмакувати саме домашньою здобою, бо жодні магазинні прикраси не замінять бабусиного рецепту справжньої великодньої паски.
Із цією проблемою господиням допоможуть упоратися ось ці двоє – Яна та Андрій Павлюченки. За два роки подружжя завоювало авторитет гадяцьких гурманів своєю випічкою.
А минулого року їхні паски просто розмітали. Рецепт популярності простий – паска повинна бути домашньою. Коров’яче молоко, яйця, масло для незрівнянного аромату та побільше родзинок. Ніякої кураги чи цукатів – давнім традиціям не зраджують! Тож, як кажуть, усе геніальне – просте.
Фантазують місцеві пекарі лише над прикрасами. У минулому році поливали паску бельгійським шоколадом, цьогоріч розмістять на глазурі їстівні малюнки.
– У нас із чоловіком девіз: «Головне – не заробить, а щоб нас похвалили». Тож і печемо так, як вдома. Нам щодня привозять молоко із сіл, його ж нічим не заміниш, – розповідає Яна Павлюченко.
…Тому й говорять, що їхні пиріжки, мов сільські. У асортименті гадяцьких пекарів 12 найменувань випічки: це пироги з лівером, капустою, печінкою, картоплею тощо. Ці всі смаколики можна придбати біля критого ринку поблизу універмагу «Росія», а також у магазинах міста.
– Ми як починали возити в магазини, то часто чули: «…Хто знає, із чого воно зроблене». Але за якість відповідаємо, адже випічкою ласують наші ж діти. У школу постійно йдуть із пиріжками і піцами, – продовжує Яна.
Та головний критик для майстрині – чоловік Андрій. Із ним вона узгоджує рецепт, він знімає першу пробу, він же займається й реалізацією товару.
Сама жінка навчалася кухарській справі у Гадяцькому ліцеї (нині вище професійне аграрне училище). Андрія добре знають як місцевого музиканта та ді-джея. Та міні-виробництво подружжя організувало від … безгрошів’я.
– Чоловік утратив роботу, я безробітна. Що робити? Тоді колись і спало на думку: «Ну, я можу пиріжків спекти». А він: «А я можу їх продати». Отак і почали, – розповідає Яна.
Згадали навчання в ліцеї, додали оптимізму і любові до справи. Так і тримаються девізу – уже похвалу почули аж з передової.
– Передаємо випічку хлопцям із АТО, а вони кажуть: «Не везіть нам багато, привезіть пиріжків Рижого (так по-доброму називають Андрія друзі – авт.)», – посміхається Яна.
Тож, господині, не гайте часу – побалуйте своїх рідних домашньою паскою від місцевого виробника.
Олена Савченко
Паски можна придбати на критому ринку біля «Росії» у четвер, п’ятницю і суботу. Ціна – 15, 25, 35 грн, залежно від ваги.
Реклама