Пільги членам сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця, який брав участь в АТО
Пільги членам сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця, який брав участь в АТО, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
Надання пільг та інших соціальних гарантій членам сімей загиблих (померлих)військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, регулюється Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Так, статтею 15 Закону визначено, що членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни надаються такі пільги:
– 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата), комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах норм, передбачених чинним законодавством.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за користування житлом та опалення, становить 21 кв. м загальної (опалювальної) площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю);
– 50-процентна знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, установлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
– безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі міжрайонних та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
– безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;
– 50-відсоткова знижка абонентної плати за користування телефоном;
– забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Путівки на санаторно-курортне лікування надаються відповідно до медичних рекомендацій в міру надходження путівок.
Для одержання путівки подається заява та медична довідка лікувальної установи за формою 070/0;
– інші пільги, передбачені законодавством.
Щорічно до 5 травня членам сімей виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, установлених законом про Державний бюджет України.
ПІЛЬГИ РОЗПОВСЮДЖУЮТЬСЯ
– на дружину (чоловіка), їхніх неповнолітніх дітей (до 18 років);
– неодружених повнолітніх дітей, визнаних інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
– непрацездатних батьків;
– особу, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом з ним.
ПОРЯДОК НАДАННЯ ПІЛЬГ
Для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги згідно із законами України, та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.03 № 117 в області створено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.
Органи соціального захисту населення ведуть персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, і здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям громадян.
Нарахування пільгових послуг, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенції, здійснюють підприємства-надавачі послуг.
У відповідності до вимог чинного законодавства для отримання права на пільги з оплати послуг споживач повинен звернутися до відповідного підприємства з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ВКЛЮЧЕННЯ ДО РЕЄСТРУ ПІЛЬГОВИКІВ, А ТАКОЖ ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПІЛЬГОВИКУ
Для включення до Реєстру інформації пільговику необхідно:
пред’явити паспорт;
надати інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується;
подати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів).
У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує уповноважений орган, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.
У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в управлінні соціального захисту населення за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стає на облік за новим зареєстрованим місцем проживання.
Органи соціального захисту населення за попереднім зареєстрованим місцем проживання пільговика закривають його персональну облікову картку та видають пільговику довідку про зняття з обліку, а за новим зареєстрованим місцем проживання відкривають нову облікову картку з дати реєстрації пільговика.
У разі коли у складі сім’ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це уповноважений орган.
Пільги членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни надаються на підставі посвідчення.
За додатковими роз’ясненнями щодо надання пільг звертайтеся до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання).
Прийом громадян в управлінні соціального захисту населення проводиться щоденно (крім вихідних) за адресою: м. Гадяч, вул. 50 р. Жовтня, 44, тел. 2-14-75.
Понеділок, вівторок, середа, четвер – з 800 до 1200 та з 1300 до 1715;
п’ятниця – з 800 до 1200 та з 1300 до 1600.
В. Тарасенко, начальник управління