Нова нейромережа здатна перекладати відео, зберігаючи голос
Днями інтернет захопило нове технологічне досягнення штучного інтелекту – нейромережа під назвою HeyGen здатна перекласти будь-яке відео в інтернеті на іншу мову, але при цьому зберегти голос та навіть міміку автора. Мережею вже активно ширяться переозвучені інтернет-меми, а нова “іграшка” водночас і захоплює і лякає.
Новий етап розвитку штучного інтелекту
За останній рік вивчення штучного інтелекту сягнуло небувалих масштабів. Його починають застосовувати у виробництві, медицині та у більш дрібних напрямках, що породжує навіть побоювання за існування деяких професій. Його використання допомагає оптимізувати та пришвидшити роботу, а універсальність застосування досі не розкрила весь його потенціал. Застосування знайшлося навіть для сегмента азартних ігор – штучний інтелект допомагає покращити персональні рекомендації та глибше проаналізувати аудиторію, тож інтеграція його у пм казино чи будь-який іншу ігровий клуб виглядає логічною та неминучою.
Поки ж користувачі інтернету знайомляться із нейромережею HeyGen, вільний доступ до якої було відкрито на сайті. Передбачено і безкоштовний період використання, але в цілому функція вимагає платної підписки. У якості ознайомлення із функціями сервіс пропонує обробити відео від 30 секунд до 1 хвилини, переклавши його поки що на 8 мов. Зазначається, що надалі HeyGen буде вдосконалюватися та збільшувати кількість інструментів персоналізації.
Український інтернет-простір вже наповнюють знамениті відеомеми, перекладені англійською, та окремі уривки з кінофільмів. Окрім розваг розробники HeyGen роблять ставку на співпрацю з різними сферами діяльності, починаючи від освіти та закінчуючи кіно.
HeyGen – іграшка чи зброя?
Звичайно ж, сервіс вже активно використовується у створенні діпфейків, що створює безліч неправдивої інформації та фейків в інтернеті. Це особливо небезпечно у цифрову епоху новин, швидкість подання та засвоєння яких збільшується чи не щодня. Окрім суто перекладу HeyGen дозволяє “вкласти у вуста” будь-який текст, а технологія відтворення міміки та голосу (нехай і не бездоганна) зробить решту.
Самі ж розробники наголошують на тому, що їх інструмент варто використовувати лише для створення “правильних” відеороликів, які можуть бути використані з маркетинговою або освітньою метою. Перспективним інструментом HeyGen стає для блогерів – лише у декілька кліків можна значно розширити свою аудиторію.
А от професія перекладача знову під загрозою! Схоже, що штучний інтелект в майбутньому дійсно зможе стати ще доступнішим та ефективнішим у використанні. Вже сьогодні називають цілу низку професій, які може замінити ШІ:
- Журналіст;
- Диктор;
- Коректор;
- Копірайтер;
- Вчитель та багато інших.
Зрештою на даному етапі штучний інтелект все ще потребує вдосконалення та самотужки навряд чи здатен становити серйозну загрозу для професіоналів своєї справи.