Як пережити опалювальний сезон взимку в енергетичну кризу

Поділитися новиною

Взимку, а особливо під час війни, жити та працювати у приміщенні без штучного тепла неможливо, тому варто заздалегідь потурбуватися про альтернативні засоби обігріву на випадок відключення централізованого опалення.

Електричні опалювальні пристрої

На ринку представлено багато електроприладів для осель та промислових приміщень:

  • інфрачервоні обігрівачі;
  • теплові завіси Балу;
  • конвектори;
  • інверторні кондиціонери;
  • теплові гармати тощо.

Пристрої, що випромінюють інфрачервоні хвилі — мікатермічні, плівкові та UFO-обігрівачі, керамічні панелі. Вони швидко нагрівають предмети та меблі, на які потрапляють ІЧ хвилі. В свою чергу, нагріті поверхні віддають тепло у приміщення. Перевага використання цих пристроїв у тривалому збереженні тепла після їх відключення від електромережі. Це дозволить заощаджувати на електроенергії. Найбільш ефективні інфрачервоні обігрівачі працюють у невеликих приміщеннях та для направленого обігріву.

З метою запобігання втратам тепла поряд з дверними отворами розташовують теплові завіси Балу. Вони створюють повітряний бар’єр, який запобігає потраплянню всередину холоду при відкриванні дверей, утворенню протягів. Існують моделі для житлових та промислових приміщень.

Прилади, що нагрівають повітря — конвектори, тепловентилятори, кондиціонери також використовують для основного або додаткового опалення. Але всі ці опалювальні пристрої мають один недолік — залежність від електромережі. Якщо електроенергія відсутня, стануть у нагоді альтернативні джерела тепла, які працюють на твердому та рідкому паливі.

Твердопаливні засоби для обігріву

Такі опалювальні пристрої досить компактні та не потребують складного монтажу. У промислових приміщеннях та приватних будинках можна встановити металеві пічки «буржуйки». Вони потребують отворів для виведення диму, тому не підходять для осель у багатоквартирних будинках. Працюють такі обігрівачі на вугіллі, дровах, відходах рослин та деревообробки, паливних брикетах та пелетах. Вони досить добре віддають тепло, але потребують постійного нагляду та підживлення паливом.

Квартири за відсутності електроенергії обігрівають за допомогою біокамінів, які працюють на рідкому паливі, до складу якого входить етанол. У крайньому випадку для обігріву можна використовувати горілки на сухому спирті, але він дає мало тепла та надто швидко згоряє. За наявності газу мешканці квартир найчастіше микають духові шафи, аби швидко прогріти приміщення. Це небезпечно, бо можна отруїтися чадним газом. Якщо інших засобів обігріву немає, для запобігання отруєнню слід встановити датчик чадного газу, який своєчасно попередить про небезпеку.

У енергетичну кризу та під час війни не варто нехтувати простими заходами з утеплення помешкань. Для цього потрібно позбутися щілин у підлозі, вікнах так дверних отворах. На підлогу слід покласти килими, а вікна та двері додатково ізолювати від проникнення холоду завісами з щільних тканин. У сонячні дні завіси можна тимчасово прибирати, аби світло проникало до приміщення. Якщо працює центральне опалення, варто прибрати меблі та зайві речі від радіаторів, щоб не заважати розповсюдженню потоку тепла. Таким чином можна підвищити ефективність основного та додаткового опалення, створити комфортний мікроклімат у приміщенні.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...