Що загрожує тим, хто не оформив ОСЦПВ?

Поділитися новиною

Придбання авто — це завжди свято для його власника. Підвищується рівень комфорту та мобільності. Головне при цьому — не забувати про те, що разом із перевагами у водія з’являється й додаткова відповідальність перед іншими автовласниками. Насамперед йдеться про придбання поліса ОСЦПВ, який має бути в кожного водія. Чому він є обов’язковим? Саме так держава дбає про всіх учасників дорожнього руху.

Великі збитки в разі відсутності поліса ОСЦПВ

Автомобіль є об’єктом підвищеної небезпеки. Буває так, що іноді навіть досвідчений водій потрапляє в ситуацію, коли його дії стають причиною ДТП, у якому може бути пошкоджена техніка, постраждають люди. І тоді йому доведеться компенсувати всім потерпілим завдані збитки. Причому йдеться не тільки про відновлення авто, а й також про лікування всіх постраждалих. А це можуть бути доволі великі суми, які знадобиться викласти зі власної кишені. Далеко не кожен автовласник здатний одразу ж компенсувати постраждалим усі їхні збитки. Часто люди змушені брати гроші в борг у родичів, знайомих, продавати власне майно. Водночас потерпілі можуть роками очікувати повної виплати компенсації.

Щоб запобігти подібних ситуацій, в Україні й було запроваджено обов’язкове придбання поліса ОСЦПВ. Якщо власник такого документу стане винуватцем ДТП, то вже не він буде шукати гроші на виплату постраждалим, а його страхова компанія. Капітал таких організацій дозволяє це зробити максимум протягом трьох місяців. Самому ж водію потрібно лише виплатити франшизу, та й то тільки в тому разі, якщо це передбачено умовами договору.

На які виплати можна розраховувати, якщо є поліс ОСЦПВ

Сьогодні державою передбачені наступні розміри виплат: на відшкодування матеріальних збитків — до 160 тис. грн, на лікування кожного з постраждалих – до 320 тис. грн. Цих сум достатньо в більшості випадків. Але іноді в аварію потрапляють елітні авто, і тоді компенсації не завжди вистачає. У такому випадку винуватцю ДТП доведеться доплачувати самостійно. Чи можна цьому запобігти? Так. Варто придбати поліс добровільного страхування, який дозволяє збільшити розмір виплати до майже одного мільйона гривень на відшкодування матеріальних збитків та до 50 тис. грн за шкоду, завдану життю та здоров’ю.

Враховуючи все, задайте собі питання щодо того, чи варто економити та не купувати поліс ОСЦПВ. Зрозуміло, що ні. Середня його ціна становить близько тисячі гривень, а сума компенсації перевищує її в сотні разів. Крім того, не треба забувати, що за відсутність поліса передбачено штраф від 425 до 850 грн.

Головне в страхуванні – надійна компанія

Зрозуміло, що страхування забезпечить надійний захист тільки в тому разі, якщо поліс буде придбано в компанії, яка стабільно працює на страховому ринку України. Як її обрати? Варто звернути увагу на її досвід роботи, фінансову стабільність, рівень страхових виплат, якість сервісу. Однією з таких компаній є СК «УНІКА», що працює в Україні вже понад 27 років. Це міжнародна організація, що має більше ніж 15,5 млн клієнтів у 18 європейських країнах.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...