Сьогодні Україна вперше святкує День єднання

Поділитися новиною

16 лютого 2022 року – середа. Цього дня в Україні святкують День єднання, День військового журналіста. А ще в світі День незалежності Литви, День інновацій, День обізнаності про здорове життя в ПАР. В православному календарі – вшанування пам’яті святих Семена та Анни.

16 лютого в Україні святкують День єднання. Свято зовсім молоде і було впроваджене указом президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року. Під час святкування цього свята на всіх будинках і спорудах всіх населених пунктів України рекомендовано підняти державний прапор та додати до одягу жовто-блакитні стрічки. Також на 10 годину ранку 16 лютого 2022 року заплановано виконання Державного Гімну України. День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі. У той час поки багато іноземних ЗМІ кажуть, що 16 лютого стане днем нападу, президент вирішив зробити його Днем єднання.

16 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Семена і Анни. Коли Богородиця та Йосип принесли до Храму маленького Ісуса Христа на 40-вий день його народження, святі Анна та Симеон (Семен) були першими, хто зустрів їх. І саме вони впізнали в дитині Месію. Ці двоє праведних людей сказали, що Ісус стане світлом та одкровенням для слави ізраїльського народу.

У православній церкві вважають, що саме Анна та Симеон (Семен) є останніми пророками Старого Завіту. Кажуть, що в обличчях цих людей Ісус Христос зустрів весь народ Ізраїлю. А самі Симеон та Анна вже в досить похилому віці стали символами того, що життя може підходити до кінця, але Ісус наповнює його світлом.

Які сьогодні іменини: Володимир, Адріан, Іван, Микола, Михайло, Роман, Павло, Тимофій, Семен, Ганна (Анна).

Талісманом людини, народженої 16 лютого є опал. Письменники порівнювали цей камінь з фейерверками та вулканами. Особливо цінували опал в Давньому Римі, де він символізував надію та кохання. А в Давній Греції вважали, що цей камінь дарує своєму володарю вміння бачити майбутнє.

Що не можна робити в цей день

16 лютого забороняється брати в борг гроші.

Не варто носити чорні речі, бо можна накликати на себе біду.

Народні прикмети і традиції

дивилися, який сьогодні день: якщо шумить ліс, то буде відлига, а якщо тріщить, то морози будуть затяжними;

16 лютого погана тяга в печі, чекайте тепла, а якщо сильна, буде холод;якщо снігу багато, літо дощовим буде;

16 лютого голосно цвірінькають горобці до швидкого приходу весни.

16 лютого моляться Симеону та Ганні, щоб вони подарували здоров’я новонародженій дитині. Існувало народне повір’я, згідно з яким, цього дня до стайні приходив домовик. Щоб тварини не нервуватися через присутність нечистої сили, їм до гриви прив’язували онучі і залишали на всю ніч.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...