2 лютого – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Поділитися новиною

2 лютого 2022 року – середа. В народі його називають “Юхимів день” або “День Юхима Зимового”. Цього дня 1345 року в Східних Карпатах війська Андраша Лакфі (правителя секеїв) завдали удару татарам, змусивши їх відступити, а 1536 року на березі річки Ла-Плата засновано місто Буенос-Айрес.

2 лютого День бабака. Веселе свято, корені якого сягають Сполучених Штатів Америка і Канади. Ця подія є однією з найдивніших у світі. Люди збираються разом, щоб подивитися, чи бабак побачить свою тінь, коли вийде зі свого будиночка. Так намагаються спрогнозувати погоду. Хоч довіряти прогнозам цього “синоптика” не варто, але свято досить кумедне і варте уваги.

А ще 2 лютого святкують Всесвітній день водно-болотних угідь. Ця подія була започаткована разом з підписанням Конвенції щодо водно-болотних угідь 1971 року в Ірані. Мета свята зберегти території, на яких перебувають водоплавні птахи.

Також 2 лютого святкують Всесвітній день гавайської гітари. Вперше його відсвяткували 2011 року. Це міжнародне свято (World Ukulele Day), яке присвячене цьому мініатюрному музичному інструменту, яке має неповторне звучання.

Батьківщиною гавайської гітари (укулеле) вважають португальський регіон Мадейру, де його вперше виготовили. Сталося це у XIX ст. Оригінальну гітару на гавайські острови завезли португальські іммігранти ще наприкінці XIX століття. Місцеві жителі почали називати її “укулеле”, що в перекладі означає “блоха, яка стрибає”. Особливо популярним цей інструмент став за часів правління короля Калакауа.

Іменини святкують: Юхим, Захар, Лев, Лаврентій, Павло, Римма, Інна.

Талісманом людей, народжених 2 лютого, є бірюза. Це камінь з надзвичайно цікавим забарвленням. З давніх часів використовувався в якості прикраси. Вважалося, що бірюза притягує талан, а також допомагає домагатися успіху.

Що не можна робити цього дня

2 лютого забороняється підіймати дрібні гроші, знайдені на землі, тому що далі три роки проведете в злиднях.

Після заходу сонця не можна співати, бо сліз не уникнути.

Не бажано також 2 лютого після заходу сонця виходити з дому.

Народні прикмети і традиції на 2 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: заметіль, значить і на Масницю буде така погода;

світить сонце, весна буде теплою, а похмуро, то чекайте затяжних морозів;

2 лютого іній не деревах, восени будуть сильні нічні заморозки;

сонце вийшло опівдні, весна прийде рано;

почалася завірюха, значить вона ще буде тривати тиждень.

У наших предків 2 лютого називали “Юхимів день”, а ще “Юхим зимовий або заметільний”. Цього дня часто проводили весільні церемонії. Вважалося, якщо 2 лютого молодята обвінчаються, то все життя разом щасливо проживуть. Також намагалися встигнути одружитися і зіграти весілля, поки не почався Великий піст.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...