ПОЛТАВЩИНА – ОДНА З ОБЛАСТЕЙ, ДЕ СТВОРЕНО НАЙБІЛЬШЕ ПАТРОНАТНИХ СІМЕЙ

патронатні
Поділитися новиною

патронатніПро це на Всеукраїнській селекторній нараді з питань формування та реалізації державної політики у сфері прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання повідомила Міністр соціальної політики України Марна Лазебна.

«У 2020 році державою передбачено 44,7 млн грн для створення 300 сімей патронатних вихователів. Нині вже є 160 таких сімей. Держава надала умови, тож у кожній області з’явилися патронатні сім’ї, щоб діти перебували в сім’ї поки їй не знайдуть повноцінну родину. Найбільше патронатних сімей створено в Кіровоградській, Харківській, Черкаській, Київській, Чернігівській та Полтавській областях».

Як зазначила заступник голови облдержадміністрації Катерна Рижеченко, нині в Полтавській області в 10 сім’ях патронатних вихователів виховується 12 дітей.

Загалом, у таких сім’ях надали соціально-педагогічну підтримку, забезпечили медичною, психологічною й соціальною реабілітацію 37 дітей. Цього року в області створили 6 нових патронатних сімей. На базі Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели модульні навчання для кандидатів в патронатні вихователі із 13 сімей.

За інформацією Міністра соціальної політики нині на обліку перебуває 7000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 63 000 дітей охоплені сімейними формами виховання (91,3%). На Полтавщині цей показник 94,89%.

Довідково: загалом в області проживає 231 275 дітей. На обліку служб у справах дітей перебуває 2071 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. У 41 дитячому будинку сімейного типу та 122 прийомних сім’ях виховується  483 таких дітей. У сім’ях опікунів, піклувальників –  1481 дитина.

Прес-служба Полтавської ОДА

 

Примітка

Захист прав дітей – одне з головних завдань громад у процесі децентралізації.

В умовах реформи кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування. Формування районів призведе до процесу ліквідації РДА в їхньому нинішньому вигляді. У громадах також ще не сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні районів. Тому для того, щоб не зупиняти соціальну політику, буде запроваджений перехідний період до того часу, поки не буде створена Національна соціальна сервісна служба, яка забере на себе повноваження в соціальній сфері.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...