У пам’ять невинно загиблих героїв у Гадячі відбувся мітинг-реквієм

DSC 5506 копия
Поділитися новиною

DSC 5506 копияВ Україні сьогодні, 29 серпня відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Гадяч також приєднався до загальнодержавних заходів з відзначення Дня пам’яті захисників України.

Цього дня на території Свято-Михайлівської церкви, біля дошки  невинно загиблих земляків, відбувся мітинг-реквієм та вшанування пам’яті всіх загиблих українських патріотів. У приміщенні церкви присутні прослухали молебень, заупокійну літію за загиблими, яку прочитав настоятель Свято-Михайлівської церкви, благочинний району протоієрей Олег Пограничний.

DSC 5503 копия

Зі слізьми на очах,  хвилиною мовчання згадали кожного, чия фотографія залишилася на стенді назавжди, тих, хто так і не повернувся до рідної домівки – Миколу Прудія, Анатолія Лифаря, Юрія Кириєнка, Руслана Пономаренка, Ігоря Жадька, Сергія Ільченка, Олега Перепелятника, Олександра Корнійка, Віктора Ілляшенкао, Сергія Павлюченка, Володимира Крупського.

DSC 5481 копия

Історія

День захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, на офіційному рівні відзначається лише вдруге. Так, у 2019 році відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Датою вшанування пам’яті захисників України було обрано 29 серпня, оскільки саме цього дня у 2014 році в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

Символ Дня пам’яті загиблих захисників України 

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є жовтогарячий соняшник. Він є уособленням скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. У цей час, як відомо, поспівають соняхи, однак збирати їх у серпні 2014 року було складно, адже в цих соняшниках, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники.

DSC 5470 копия копия

DSC 5476 копия

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...