Як у давнину зцілювали від удару громовиці та на що варто звернути увагу

630 360 1596793441 606
Поділитися новиною

630 360 1596793441 606Наступного дня після Пантелеймона святкували Смоленської ікони Божої Матері, яка так само була пов’язана з убезпеченням від пожеж. З цього приводу казали: «Палій пале, а Смоленська смажить». Тому, боячись, щоб не погоріли скирти, українські селяни намагалися не працювати, особливо ж остерігалися перевозити чи скиртувати збіжжя. Біля кіп та стіжків клали шкаралупи від свячених крашанок, запалювали перед святими іконами страсну свічку, освячену в церкві на Чистий четвер, і молилися. Біля порога клали кочергу, «щоб грім не влучив у хату». Якщо ж блискавка влучала чи то в оселю, чи то в збіжжя, то гасити полум’я годилося кисломолочними продуктами. Коли ж блискавка влучала в полі в когось із селян (траплялося й таке), то покалічену грозовим розрядом людину закопували у вологу землю й тримали доти, допоки «сировиця не витягне з тіла блискавки». Нерідко так тримали кілька діб, аж поки людина не подавала ознак життя. Це був досить поширений спосіб «зцілення від громовиць»

.

А ще цей день, який називали в народі Прохора-Пармена (на честь апостолів від 70-ти Прохора, Никанора, Тимона і Пармена) був таким собі неофіційним святом ковалів.

З іменинами вітайте Прохора, Павла, Василя, Миколу, Анастасію, Олену.

21-ий місячний день, Місяць у Тільці. Енергетика дня радше позитивна, ніж негативна. Сприятливий день для плідної праці, хоча, знову ж таки,  даватиметься взнаки втома: тут і кінець літа, наближення осені – нового сезону, і Місяць, що спадає, і невтішні новини, і бісовий коронавірус. І ще. Марс «відповідає» за судини, тому людям, схильним до мігреней, головного болю, різного роду проблем із судинами – варто звернути увагу на власне здоров’я, зайнятися профілактикою і взагалі – поберегтися. В цей період зазвичай збільшується ризик інсульту. 10-13, а також 18-24 серпня – важливі дні. Дай Боже, щоби в позитивному плані.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1891 – +9,2, а найтеплішим у 1992 – +34,7.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...