Як позбутися від портулаку на городі

бурян
Поділитися новиною

бурянЛише однієї ненавмисно занесеної на ділянку насінини портулаку може бути достатньо для того, щоб забезпечити вас додатковим фізичним навантаженням як мінімум на кілька років. Портулак городній — однорічний трав’янистий сукулент з товстими червонуватими стеблами та яскравим м’ясистим листям. Квітне ця рослина у період з червня до вересня, а плодоносить — у липні — вересні. На вигляд портулак більше схожий на трохи здичавіле грошове дерево, ніж на злісний бур’ян, проте досвід десятків городників говорить про те, що зустрічі з цією рослиною варто уникати усіма доступними способами. Чому ж зустріч з портулаком загрожує небезпекою вашому городу і чи є шанс на порятунок, якщо цієї зустрічі уникнути все ж таки не вдалося?

Чим небезпечний портулак

Лише один кущик цієї рослини здатний сформувати й поширити навколо себе до трьох мільйонів життєздатних насінин. А усе тому, що лише протягом одного сезону портулак встигає сформувати не одне, а цілих три, а то й чотири покоління насіння. Побороти її за допомогою постійних скошувань також не вдасться, оскільки травмування стебел лише стимулює зростання сплячих бруньок. Насіння портулаку може зберігати схожість впродовж трьох-чотирьох десятків років.

Як позбутися від портулаку за допомогою народних засобів

Як показує практичний досвід боротьби з будь-якими бур’янами, найчастіше застосування якогось одного методу виявляється замало. Розглянемо найпопулярніші способи боротьби з портулаком, щоб ви могли вибрати ті з них, які підійдуть вам найбільше. Заходи для боротьби з портулаком дадуть найбільший ефект, якщо ви почнете проводити їх ще до початку його цвітіння

Перекопування ґрунту

За умови своєї феноменальної здатності зберігатися у землі протягом 30 років, насіння портулаку не здатне пробитися крізь шар ґрунту, що завтовшки більший за 3-4 см. Тож перекопавши ділянку, на глибину багнета лопати, ви значно скоротите шанси насіння пробитися через ґрунтовий бар’єр. Зверніть увагу, що закопування насіння не вистачить. Важливо ще при цьому виключити ймовірність того, що портулак зможе розмножиться вегетативно, тобто через обірвані під час перекопування стебла і листя.

Систематичне прополювання

Якщо ж ви помітили портулак ще до того, як він встиг заквітнути, то відразу ж після дощу, до того як земля встигне висохнути, витягніть рослину з ґрунту вручну. Під час прополки у жодному разі не можна використовувати будь-які інструменти, оскільки, працюючи з ними, ви ризикуєте пошкодити портулак і залишити у землі частину кореневої системи, яка з часом зможе прорости і набрати зелену масу, зводячи тим самим нанівець усі ваші зусилля. Якщо ж ви будете постійно оглядати ділянку на наявність портулаку і систематично звільнятися від молодої порослі цієї рослини, то це значно збільшить ваші шанси на перемогу над цим бур’яном. Збираючи бур’ян, переконайтеся у тому, що жодна частина цієї рослини не зможе потрапити на ґрунт. Зібраний портулак слід кинути на лист заліза і залишити на пекучому сонці або підсушити і спалити.

Професійні засоби для боротьби з портулаком

Про те, що портулак є вкрай неприємним сусідом, свідчить той факт, що багато власників садових ділянок відзначають рідкісну несприйнятливість цієї рослини до гербіцидів. Зовсім позбутися від портулаку з ділянки за допомогою самих лише гербіцидів у вас навряд чи вийде. Саме тому найбільш оптимальним рішенням проблеми стане використання декількох методів одночасно. Особливу увагу слід приділяти і тому, у якій фазі розвитку бур’янів цей препарат буде дійсно ефективним. Наприклад, Лазурит (10 г на 3 л води) використовують для обприскування ґрунту ще до того, як з’являться перші сходи. Чистогряд, Зенкор Ультра, Напалм і деякі інші, залежно від того, які культури зростають на даній ділянці, можуть застосовуватися як для обробки бур’янів під час вегетації навесні і влітку (за умови захисту основної культури), так і для обприскувань після збору врожаю.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...