Псьол продовжують забруднювати нечистотами

0 02 05 d97513ae8dddf5cc28eecd6fb5613f650b242a4bd90877e82a4428266fd71932 full
Поділитися новиною

0 02 05 d97513ae8dddf5cc28eecd6fb5613f650b242a4bd90877e82a4428266fd71932 fullЕкологи вже не вперше фіксують забруднення водойми сумськими підприємствами. Нагадаємо, у вересні минулого року на сторінках тижневика ми розповідали про те, що, замість звичного зеленуватого кольору, вода у Пслі стала мутною, із чорними розводами. Тоді на наше повідомлення відреагував Гадяцький МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» – були відібрані проби води і проведений аналіз. Але, на здивування, результати аналізу показали, що відхилень немає…

Одночасно у ЗМІ ширилась інформація про те, що на Сумщині були викиди у Псьол. До того ж, у різних районах області населення скаржилось на неприродний вигляд води в річці. У липні 2019 року Державна екологічна інспекція у Сумській області провела планову перевірку ПАТ «СУМИХІМПРОМ» , у ході якої особливу увагу звернули на негативний вплив діяльності підприємства на навколишнє середовище, особливо на стан поверхневих вод, зокрема р. Псьол, оскільки підприємство має 3 випуски, якими зворотні води відводяться в зазначений водний об’єкт. У ході перевірки встановили, що наявний комплекс очисних споруд біологічної очистки зворотних вод працював недостатньо ефективно, і виявили факт скиду зворотних вод із перевищенням концентрацій забруднюючих речовин. По факту забруднення р. Псьол розраховано збитки на загальну суму 800506 грн, матеріали передані до правоохоронних органів, порушено 2 кримінальних провадження.

Днями обласні екологи знову звернули увагу на стан води у Пслі – нечистоти на поверхні водойми зафіксували мешканці Сумщини. Люди переконанні: в річку потрапляють каналізаційні відходи міського водоканалу. Із своїми підозрами вони звернулися до обласної екологічної служби. Працівники лабораторії взяли проби води, які показали перевищення нітритів у 5,8 разів більше гранично допустимої концентрації.

Начальник Державної екологічної інспекції України в Сумській області Олександр Уваров прокоментував ситуацію одному із всеукраїнських телеканалів:

«Це може свідчити про потрапляння в акваторію Псла недостатньо очищених стоків. Можливо, стан очисних споруд такий, що потребує термінової реконструкції або модернізації».

У комунальному підприємстві переконують, що вони не причетні до виявлених нечистот. І посилаються на результати власної перевірки води, які були ідеальними.

Водночас на підприємстві визнають, що очисні споруди – в аварійному стані. Їх спорудили ще у 60-х роках минулого століття. За підрахунками комунальників, на оновлення необхідно 70 млн євро. А це майже два бюджети Сум.

Цього року водоканал виграв міжнародний конкурс проєктів на модернізацію потужностей на суму 1,5 млн євро. Цих коштів вистачить хіба що на проєктно-кошторисну документацію. Тим часом, стало відомо, що обласна прокуратура у минулому році відкрила кримінальне провадження щодо «Міськводоканалу» за забруднення Псла. Збитки, завдані довкіллю, тоді оцінили в десятки мільйонів гривень. Справу досі розслідують.

«БМ»

LIVE OFFLINE
track image
Loading...