Нашестя кліщів

кліщі
Поділитися новиною

кліщіЦього року кліщі активізувалися занадто рано. Соцмережі рясніють численними повідомленнями про випадки укусів у різних регіонах країни. Наприклад, кременчужани скаржаться, що після прогуляноку парках та лісосмугах знаходять на собі та своїх тваринах по кілька кліщів, до того ж дивуються їхнім незвично великим розмірам. Кияни та жителі Дніпра також звертають увагу на цю проблему – пишуть, що цього року кліщі дуже ранні і надто «товсті та вгодовані».  

 

Гадячани не виключення і під час триденних святкових вихідних також встигли помітити збільшення кількості кліщів:

«У суботу було сонячно і тепло, вирішив погуляти з собакою в садку на Черемушках. Повернувшись додому, був неприємно вражений – нарахував на собаці 4 величезних кліщі. До речі, цього року помічав їх і взимку, але не настільки масово і не таких великих розмірів», – розповів гадячанин Андрій.

Як розповів виданню «Сьогодні» еколог-киянин Олександр Соколенко, кліщі трапляються навіть узимку. Зараз вони особливо активні з огляду на те, що весні передувала тепла зима: «прокинулись» рано, голодні і намагаються знайти їжу. Відповідно, ймовірність «зловити» кліща дуже велика.

До речі, те, що кліщі падають з дерева, – поширений міф. Найчастіше кліща можна «зловити» на траві, висотою близько 20-60 сантиметрів, зрідка вони потрапляють на невисокі кущові рослини. Тому, якщо плануєте вибратися відпочивати на природу, дотримуйтесь звичайних застережних заходів: покривайте голову, надягайте штани і сорочки з довгими рукавами, закриті черевики. Непогана ідея – заправити штани у шкарпетки. А повернувшись із лісу, обов’язково огляньте свій одяг, шкіру, а також домашніх улюбленців, які відпочивали з вами. І не забувайте про спеціальні засоби проти кліщів як для себе, так і для них.

Оксана Кириченко

Фото із соцмережі.

Протягом 2019 року в Україні було зареєстровано понад 5500 випадків захворювання на хворобу Лайма, із них близько 600 – серед дітей до 17 років. Цією інфекцією заражений практично кожен кліщ. Кліщі також переносять таку страшну інфекцію, як енцефаліт і ще 150 вірусів.

Першим проявом хвороби Лайма є: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи й навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...