Чи буде щасливим “зайвий” день календаря?

g27sas iz5zitmimnjy4p4swbsdp5ykno4d7mzf
Поділитися новиною

g27sas iz5zitmimnjy4p4swbsdp5ykno4d7mzfХто забув – сьогодні останній — так, останній день зими! А ще — передостанній день Масниці, а також преподобного Касіяна, якого зазвичай називали Касяном.

Цей святий, до речі один із провідних теоретиків чернечого життя, чомусь вважався в народі антиподом святого Миколая Угодника і його наділяли дуже строгою, а часом навіть і злою, немилосердною вдачею. На похмуру людину казали: “Чого Касяном дивишся?”. Існувала легенда, що що в Касяна дуже довга борода, брови і вії, за якими він не бачить божого світу протягом трьох років. На четвертий рік брови і вії підіймаються, і лихо тому, на кого Касян подивиться: людина може важко захворіти і вмерти, а худобу очікує падіж. Тут можна побачити прямий вплив язичництва, а в постаті святого досить чітко проглядає міфічний Вій. Також вважалося, що той, хто народився 29 лютого, буде мати нещасливу долю. “Касян оком глянув, не буде з цього рожденного добра”. Люди в цей день намагалися не вставати з ліжка до схід сонця і не виходити на вулицю, щоб “Касян не глянув своїм зором”, а також не працювати, щоб не розгнівати святого. Прикметно, що подібні звичаї були не тільки в українців, але й у всіх слов’янських народів. 28, 29 лютого, 1 березня вважалися “важкими”, несприятливими днями.

З іменинами в останній, додатковий день року вітайте Івана та Касьяна.

6-7 місячна доба. Місяць у Тільці. Високосний день. Початок другої фази, час змін. Попри те, що сьогоднішній день наче “зайвий”, в астрологічному плані він цілком гарний, емоційно стабільний і позитивний. Все, що ми захочемо зробити в цю суботу — ми доволі легко зробимо, втілимо заплановане. Головне, не думати лихе і не робити щось погане. Зауважте, що з 7 лютого по 8 березня треба більш уважно витрачати гроші, та й узагалі — бути уважним із фінансами. Тож шліфуйте себе, наче той рідкісний діамант і зовнішньо, і внутрішньо. Підвищуйте власну якість і вартість! Але до певної міри, бо заблищите так, що іншим очі сліпитимете. А снам варто довіряти, вони свідчитимуть про ваш духовний стан.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1928 році: –20,3, а найтеплішим у 1998 –  +14,1. (перевірити!)

29 лютого – дата, яка трапляється раз на чотири роки. Саме цей день “зайвий” у високосному році (насправді, звісно, геть не зайвий). А ще 29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань та Касіянів день.

Щоб виокремити унікальність та особливість дати 29 лютого, Google присвятив їй дудл. На картинці, яку можуть бачити усі користувачі пошуковика, друга літера “О” у слові Google позначена цифрою “29”. 

А поруч з обох боків – цифри 28 та 1. У такий спосіб Google показує, що 29 лютого – останній день місяця та останній день календарної зими. 

Навіщо у лютому іноді є 29 число?29 число у лютому запровадили для того, щоб календарний рік відповідав астрономічному.

Річ у тім, що повний оберт навколо Сонця планета Земля робить більше, ніж за 365 днів, а саме – за 365,24219 дня. 

Щоб вирівняти ситуацію, один раз на чотири роки календарний рік має 366 днів. Такий рік називають високосним. 

29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань. Європейська організація з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS спеціально обрала саме найрідкісніший день у році для, аби символічно нагадати про цю проблему. У невисокосні роки Rare Disease Day, звісно, також відзначають, але 28 лютого. 

29 лютого за церковним календарем – це Касіянів день (від імені святого Іоанна Касіяна Римлянина). У слов’ян, до слова, це день асоціювався з різноманітними демонічними впливами: зокрема, зростають ризики захворіти або й померти, а також будь-яка робота не ладуватиметься.

Що цікавого відбувалося 29 лютого

  • У 1288 Шотландія встановила 29 лютого днем, коли жінка може запропонувати шлюб чоловікові. У разі відмови той мав сплатити штраф.
  • У 1504 29 лютого Христофор Колумб використав місячне затемнення, аби залякати індіанців на Ямайці.
  • У 1712 році у Швеції після 29 лютого настало 30 лютого.

29 лютого 1940 року – день народження Вселенського патріарха Варфоломія. Йому виповнилося 80. Саме він вручив Україні Томос про автокефалію, чим завершив процес створення Православної церкви України. 

А ще 29 лютого 1940 року народився Йожеф Сабо – знаменитий радянський футболіст та український футбольний тренер.

Дудл
Дудл від Google до 29 лютого

У народі кажуть, що цього дня не можна виходити з дому до сходу сонця, а також не варто сваритися і скандалити (гадаємо, цього не варто також робити й у будь-який інший день). 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...