Чверть українців відмовляються від лікування через брак коштів

3c8c5ac00f3fdad4c4cdf2fdd793191e
Поділитися новиною

3c8c5ac00f3fdad4c4cdf2fdd793191e27% українців відмовилися від відвідування лікарів через брак коштів, а 11% – не були госпіталізовані на стаціонарне лікування.  При цьому половина населення раз на місяць купує медикаменти і в середньому витрачає на них 700 гривень.  Такими є результати дослідження проєкту “Індекс здоров’я. Україна 2019”, пише Українська правда.

Загалом, за даними 2019 року індекс здоров’я українців складає – 63,5 бали, що перевищує результати минулих років.

Індекс здоров’я враховує п’ять складових:

  • задоволеність медичною допомогою,
  • звернення до лікаря в разі хвороби та запобігання їй;
  • витрат на допомогу та ліки;
  • знання про здоров’я та здорова поведінка;
  • стан здоров’я.

Найвищим є цьогорічний показник індексу для Волинської області (73), а найменше балів отримали Миколаївська та Запорізька область (58). 

“Ці показники є унікальним джерелом даних про те, як змінюється в часі і в залежності від регіону ставлення, досвід та поведінка користувачів медичної допомоги та тих, хто нею не користується. 

Крім того, вони допомагають ухвалювати обґрунтовані рішення усім, хто залучений до формування політики у сфері охорони здоров’я на національному та місцевому рівнях. 

Це можливість порівняти області одна з одною.

Побачити, що ми як ми можемо відповісти на ці виклики”, – зазначила Вікторія Тимошевська, директор програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. 

З позитивного – 73% населення задоволені послугами свого сімейного лікаря або дільничного терапевта. 

Для порівняння за рівнем індексу здоров’я у 2018 році, цей показник знизився на три відсотки. 

А от допомогою, яку хворі отримали в стаціонарі, задоволена лише половина населення (52%).

При цьому 50% жителів України вважають стан свого здоров’я добрим або дуже добрим

При цьому 18% батьків досі відмовляються від вакцинування дітей, у цьому антирейтингу лідирують Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська область. 

Проте цей показник значно скоротився в порівнянні з 2017 роком, коли загальноукраїнське значення індексу склало 62 бали, а 79% батьків відмовлялися від вакцинації.

Дослідження започаткували Міжнародний фонд “Відродження”, Київський міжнародний інститут соціології та Школа охорони здоров’я Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Таке дослідження проводять уже четвертий рік поспіль. Цьогоріч у вибірці взяли участь більше 10 тисяч українців з 24 областей і Києва.

“БМ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...