Нині холодного Юрія; з ким сьогодні небезпечно зустрічатися, хто кого “загвоздить” і чи буде “криза Козерога” доленосною.

630 360 1575626593 149
Поділитися новиною

630 360 1575626593 149Сьогодні зимового Юрія (Георгія Переможця). На відміну від “весняного” Юрія (6 травня), “холодний” зі значними обрядодіями не пов’язаний. Лише на Поліссі в давнину відзначали свято вовків й день називали “вовчим Юром”. Начебто цього дня святий Юрій вовків випускав на зимове полювання. Сіроманці отримували цілковиту свободу й могли полювати не тільки на лісову звірину, але й на свійську худобу. Приміром, залізти в кошару й зарізати вівцю чи телицю.

Могли й на подорожнього з конем напасти… Тому селяни звечора міцно закривали стайні, не ходили до лісу й остерігалися вирушати в дорогу, вважаючи, що в цей день небезпечно зустрічатися зі звірами. У Болгарії пекли булочки, щедро змащували їх медом і роздавали сусідам – щоби діточки в наступному році не хворіли.

Прикмети ж такі: «Який день на Юрія, така й зима». Якщо вода в криниці тиха – зима буде теплою, коли ж з криниці було чутно якісь звуки – зовсім скоро почнуться сильні морози і хурделиці. Цього дня ведмідь міцно засинав на зиму. Наші сусіди білоруси казали: «Юри мосціць, а Міколи гвоздзіць».

Іменинники сьогодні Георгій (Юрій), Яків, Іван, Назар, Василь, Ілля, Данило.

13-14 місячні дні. Досить небезпечними в цей період є зависокі очікування, вимоги, претензії – наші до когось, або когось до нас. І знову декілька слів про прийдешній астрологічний рік. Його можна позначити, як “криза Козерогу”, адже саме в цьому знакові зійдуться три планети: Плутон, Сатурн і Юпітер. Подібне трапляється приблизно раз на сто років. Козеріг відповідає не тільки за межі й кордони особистого — сім’ї, кар’єри, власності (зокрема й земельної), але й за кордони державні, тому наступного року, починаючи з березня й приблизно до осені, в цій царині можливі дуже суттєві зміни. Очікується дуже потужний соціально-політичний імпульс, можна сказати, що навіть історичний. Що ж: поживемо — побачимо…

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1945 – -18,4, а найтеплішим у 1944, 1960 – +8,5.

Народний календар

LIVE OFFLINE
track image
Loading...