Між Аліпієм і Мироном; кому квіточки, а кому — ягідки, а також як не розгнівати вимогливу Діву

630 360 1567069885 240
Поділитися новиною

630 360 1567069885 240Цього дня Церква згадує мученика Мирона, а також преподобного Аліпія, іконописця Печерського, що в Ближніх печерах. Преподобний Аліпій був одним із перших і найвідоміших українських іконописців. Відомостей про його життя не так вже й багато. Відомо, що він рано вирішив стати монахом, з підліткового віку перебував у Печерському монастирі. Іконопису навчався у грецьких майстрів, які розписували місцеві храми, зокрема й Успенський храм.

Одного разу Аліпій став свідком дива, коли побачив, як ікона Пресвятої Богородиці, написана майстрами над вівтарем ожила, слала яскравішою за сонце. З вуст Богородиці вилетів голуб, який спочатку злетів під купол, покружляв там, а потім влетів в уста Спасителю. Чимало ікон, написаних Аліпієм були відомі як чудотворні. До нашого часу збереглося лише одне творіння славетного печерського іконописця – ікона Богоматері Свенська-Печерська (1288 р.), яка з 1927 року знаходиться в Москві, в Третяковській галереї.  Вклонитися преподобному Аліпію можна в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Святий є покровителем усіх іконописців.

Після Третього Спаса починається відліт у вирій птаства. Відліт у цей день журавлів віщував ранню зиму. А ще казали: «На Мирона не відсієшся – наступного року лише квіточки збиратимеш».

Іменинники сьогодні Мирон, Павло, Пилип, Олексій, Дмитро.

29-1 місячні дні. Місяць у Діві. О 13:38 за київським часом Місяць оновиться в Діві. Хоча Діва й відома своєю вимогливістю, не терпить безвідповідальності та ліні, але рутина найближчим часом обіцяє бути все ж творчою. Втім, це можливе тільки в тому разі, якщо в душі є хоч дещиця творчого запалу. Обов’язково сформулюйте сьогодні власні пріоритети й завдання, принаймні на найближчий місяць. Вони мають бути дуже практичними і реалістичними. Потік енергії Діви стимулюватиме наші відчуття, емоції, амбіції та творчу енергію впродовж досить тривалого часу. Головне — без авантюр і сумнівних прожектів.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1966 – +3,3, а найтеплішим у 1890 – +33,6.

Народний календар 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...