Згадуємо Кузьму

4aa68701224be1b96007fb3e41f1015c
Поділитися новиною

4aa68701224be1b96007fb3e41f1015cАндрі́й Ві́кторович Кузьме́нко (псевдонім — Кузьма́; 17 серпня 1968, СамбірЛьвівська область — 2 лютого 2015, ЛозуваткаДніпропетровська обл.) — культовий український співаккомпозиторпоетписьменниктелеведучийпродюсерактор. Лідер гурту «Скрябін»

Народився 17 серпня 1968 року в Самборі Львівської області. Пізніше його родина переїхала в м. Новояворівськ, де він і почав свій творчий шлях. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза. Мати була вчителькою музики. Андрій закінчив музичну школу за класом фортепіано. Закінчив факультет стоматології Львівського медінституту (тепер Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького). Йому було нецікаве навчання там, однак довчився на прохання батьків. Навчався в Новояворівській ЗОШ № 1

Займався спортом, кандидат у майстри спорту з біатлону.

14 вересня 1997 року дружина Світлана народила доньку, яку назвали Марією-Барбарою — на честь польської акторки Барбари Брильської, кумира дитинства Андрія Кузьменка (за його словами, дружина також дуже подібна на Барбару Брильську).

Історія життя Андрія надалі була тісно пов’язана з гуртом «Скрябін». 2000 року став ведучим власного хіт-параду «Гаряча сімка», який проіснував до 2002 року.

2000 року Кузьма посварився з Ростиславом Домішевським (Рой, Ростик). Промайнула чутка про розпад «Скрябіна». Після того Андрій почав набирати обертів у популярності, а Рой почав займатися переважно адміністративними справами гурту. Стосунки між ними охололи.

З 2003 року Кузьменко протягом усіх десяти сезонів працював разом зі співачкою Наталею Могилевськоютелеведучим музичного телепроекту «Шанс», а згодом і програми «Шиканемо». З того часу Андрій бере всі важелі керування проектом «Скрябін» на себе, починає творити зовсім іншу музику, ніж досі. Очевидними стали зміни в його поглядах та ідеях — це стає помітним у його словах в інтерв’ю.

2004 року під час Помаранчевої революції Кузьма агітував за Віктора Януковича: по контракту з «Інтером» Кузьменко був зобов’язаний брати участь у всіх акціях телеканалу. Через це мав багато звинувачень, у тому числі від Ростика, Шури, Андрія ПідлужногоАндрія Середи. За словами Кузьми, провладні сили пригрозили йому тоді, що він матиме проблеми після виборів, якщо не підтримає Януковича. Водночас Віктор Ющенко для нього вже тоді був «абсолютно непозитивним героєм». Музикант назвав цей інцидент досвідом і травмою, після якої його вже «ніхто в житті не перекупить», і що він отримав тоді багато ворогів — «процентів 50 країни».

У 2006 році Кузьменко проявив себе як письменник після видання власної книги-автобіографії «Я, Побєда і Берлін», яка кілька разів перевидавалась.

2009 року створив гурт «Пающіє труси», допоміг здобути популярність гурту «Дзідзьо». Того року був членом журі літературної премії «Книга року Бі-Бі-Сі».

У червні 2013 року у Вінниці разом з Павлом Табаковим та гуртом «ТіК» у супроводі ЦВММ ПC ЗC України взяв участь у благодійному концерті до міжнародного дня захисту дітей «Школа доступна для всіх».

Наприкінці січня 2014 року записав пісню, присвячену подіям Євромайдану, зауваживши, що він підтримує людей на Майдані, але не опозицію. Протягом 2014 року допомагав військовим та пораненим у зоні АТО на сході України.

У жовтні 2014-го запустив власне інтернет-радіо під назвою «S.R.A.K.A.—Своє Радіо Андрія КузьменкА», у якому, за його словами, грала музика, яку він слухав у машині.

Журі українського музичного шоу «Співай як зірка» 2015 року. Одному з учасників, який хотів витратити виграш на ноутбук, подарував свій власний. Андрій пішов з життя через кілька тижнів після зйомки у фіналі проекту.

Напередодні смерті дав досить скандальні інтерв’ю з критикою влади.

Згідно з офіційною версією МВС 2 лютого 2015 року близько 8:20

 https://uk.wikipedia.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...