СКІЛЬКИ ЦУКРУ У ВАШОМУ СУХОМУ СНІДАНКУ?

aa6d8f905cd39aae95cc2a2acf0371f2
Поділитися новиною

aa6d8f905cd39aae95cc2a2acf0371f2Подібна їжа зазвичай викликає приємне відчуття легкості і навіть підвищує настрій, але є кілька засторог, які варто знати, пише ТСН

Насипаючи вранці до тарілки пластівці або мюслі, багато людей не здогадуються, скільки цукру їм доведеться з’їсти на сніданок. Здавалося б, цілком достатньо того, що на упаковці написано “diet” (дієтичний), “healthy” (здоровий) або “slim” (стрункий).

 Тим часом велика частина сухих сніданків для дорослих і дітей, якими прикрашені полиці всіх супермаркетів, перенасичена цукром. На одну порцію підсолоджених пластівців або мюслів припадає не менше 4 чайних ложок цукру.

Такий сніданок зазвичай викликає приємне відчуття легкості і навіть підвищує настрій. Правда, ненадовго. Дуже швидко з’являється бажання перекусити, щоб дотягнути до обіду. Причому кількість таких перекусів безпосередньо залежатиме від того, коли вдасться пообідати.

 А перекуси часто бувають теж солодкими. Це можуть бути не тільки печиво з цукерками, а й свіжі продукти, наприклад, фрукти, в яких вміст цукру теж великий. За цілий день людина може скільки разів ними перекусити і навіть не замислитись над кількістю того, що з’їла. Особливо, якщо це натуральні продукти. Подумаєш, з’їв непомітно кілограм винограду, персиків або пристойну жменю сухофруктів. Адже це корисно.

 Але навіть корисне має міру. Хочу нагадати, що велика кількість глюкози і фруктози в раціоні — це слабкі судини, проблеми з суглобами і кістковою тканиною, погіршення стану кишкової флори, підвищення толерантності до глюкози. І, звичайно, зайва вага.

Я не пропоную їсти з калькулятором в руках. Є простіший спосіб скоротити кількість солодких продуктів у вашому харчуванні. Їжте солодощі тільки невеликим десертом після того, як з’їли овочі, кашу, рибу, тобто повноцінно поїли. Пам’ятаєте слова мами в дитинстві — “з’їж, потім дам солодке”? І ви побачите, як з часом цукор не буде займати важливого місця у вашому харчуванні. І не буде його так нескінченно багато.

 

Бережіть себе! Цікавтеся, з чого насправді складаються звичні вам продукти. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...